עפולהנט - דני ברנר - פיתון בורמזי - הדור הבא
פיתון בורמזי - הדור הבא

מאת: דני ברנר
יום שלישי, 6 בנובמבר 2018, 18:08

חוויה של פעם בחיים. עשרות נחשי פיתון בקעו מהביצים בפינת החי שבאתר המרחצאות של חמת גדר. נחש הפיתון יכול להגיע לאורך של 7 מטרים ולמשקל של יותר מ-70 ק״ג. ואתם מוזמנים לבקר
חוות בעלי החיים בחמת גדר ידועה בעיקר בשל היותה חוות התנינים הגדולה בישראל, בה גדלים כ-200 תנינים מסוגים שונים, הפעם הזרקור מופנה לאגף הזוחלים בחווה, בו גדלים מגוון רחב של נחשים, ביניהם הפיתון הבורמזי, אחד הנחשים הגדולים ביותר בעולם. לאחרונה בקעו בחמת גדר צאצאים רבים לנקבות הפיתון בחווה, לפניכם תמונות מרהיבות שצולמו ממש ברגעי הבקיעה ע"י צוות החווה. דויד גולן, מנהל חוות בע"ח בחמת גדר, מציין כי רגע בקיעת ביצי הנחשים, הוא רגע מרגש, "לידה" של צאצאים תמיד מרגשת אותי ומוכיחה כמה כוח קיים בבריאה של חיים חדשים.

ערימת נחשי פיתון שזה עתה בקעו באתר חמת גדר צילום: דויד גולן
הפיתון הבורמזי מגיע בממוצע לאורך של 5.5 מטר ולמשקל של 71 ק"ג. הנקבה גדולה במידה ניכרת מן הזכר. אורכה מגיע ל- 6–7 מ' ומשקלה נע בין 70–100 קג'. צבעו של הפיתון הבורמזי בטבע הוא חום בהיר עד צהבהב מנוקד בנקודות חומות כהות יותר, בעל דוגמא מיוחדת על עורו. הבורמזי ידוע כרגוע יותר מהפיתון האפריקאי. בשבי, הפיתונים גם הם מנוקדים בגוונים כהים מעט יותר מצבע גופם, וישנן מוטציות שונות, כגון פיתונים לבקנים, כתמתמים, ירוקים, ועוד.

רגע האמת. נחש פיתון לבקן בוקע מהביצה  צילום: דויד גולן

הפיתון הבורמזי הוא הבהיר ביותר. הפיתון הבורמזי הוא טורף לילי השוכן ביערות גשם. כאשר הם קטנים הם מבלים את זמנם באופן שווה על האדמה ועל העצים, אך ככל שהם גדלים הם נוטים להיות יותר ויותר על האדמה. הם שחיינים מעולים ומסוגלים לשהות עד חצי שעה מתחת למים. הפיתון הבורמזי נוטה להיות רוב זמנו חבוי בסבך, באזורים הצפונים יותר של שטח מחייתו הוא עלול להימצא בגזעים חלולים, בורות לאורך נחלים או מתחת לסלעים.
ביקור בחמת גדר מקנה (ללא תשלום) גם סיור בחוות בעלי החיים, צפייה בנחשים, בתנינים, מופעי תוכים מרהיבים ועוד שאר עלי חיים. מומלץ לשלב עם בילוי במרחצאות המים החמים הטרמו מינרליים, לינה במתחם האוהלים שיפעל לראשונה גם בחורף, טיפולי גוף מפנקים. להזמנות : 6393* באתר www.hamat-gader.com

התרגשות. הנחשים בוקעים מהביצים צילום: דויד גולן


חבורה שכזאת. נחשי פיתון שבקעו מן הביצים בחמת גדר צילום: דויש גולן

  כתוב למערכת
עוד בהמלצת השבוע