עפולהנט - דני ברנר - חלום של מסעדה
חלום של מסעדה

מאת: דני ברנר
יום שישי, 20 בינואר 2017, 10:27

יצאנו לטיול בצפון ולא פסחנו על הדובדבן שבקצפת. מסעדת הדקס פגודה בחוף לידו בטבריה. מסעדה שהיא לא רק חגיגה של טעמים ותאווה לחיך, אלא גם מקום המשרה אווירה רומנטית על שפת הכנרת
אזור הכנרת הוא אחד האזורים הקסומים בישראל, אגם שמאות אלפי ישראלים ותיירים פוקדים את חופיו מדי שנה. בהמלצת השבוע נתמקד הפעם בפנינה גסטרונומית אחת, שהפכה לאחד הסמלים של אוכל טוב, שירות ויחס מהמושבחים שהכרנו. חוף לידו, ביציאה הצפונית מטבריה מאגד בתוכו שלל בילויים. החל מספינות הטיולים בהן ניתן לחרוש את האגם של המדינה בליווי מוסיקה, וכלה במסעדות המשובחות שעל החוף הקסום, מטרים ספורים ממי הכנרת.

נתחי פילה וצלעות טלה
כזו היא מסעדת הדקס פגודה, המשלבת בימי החורף את מסעדת הבשרים ״הדקס״ עם המסעדה בסגנון התאילנדי ״הפגודה״. חשוב להדגיש, למי שזכה לאכול בעבר במסעדת הדקס שעל הרציף הדרומי שבחוף לידו, כי המסעדה העוברת בימים אלה שיפוץ ושדרוג, תחל לפעול מחדש באביב הקרוב, בסגנון שונה, לא מקורה. ארוחות בשרים על המזח, ממש על שפת המים, באור ירח תחת כוכבי השמים, כשהבריזה מלטפת את הסועדים, והכל באווירה רומנטית שאסור להחמיץ. וזה עוד לפני שהתחלנו לאכול.

ברווז בלימון 

מסעדת בשרים אמרנו? נכון, אבל לא סתם מסעדת בשרים. כאן בוחרים את נתחי הבשר המשובחים ביותר ומכינים אותם עבורכם ביד אמן. החל מנתחי הפילה והאנטרקוט מעגלי הגולן, צלעות הכבש וכמובן דגי הסלמון הנורבגי הטריים בצד דגי טונה כחולה שנצודו במי הים התיכון בידי דייגי המסעדה בראשותם של שוקי ועידו גרנות. על גריל מעצי זית נצלים נתחי הבשר אט אט, סופגים את הטעמים המשובחים ואל תתפלאו אם יתברר שאפילו ישו שהלך על המים, היה בדרכו לדקס, לרדת עם יוחנן המטביל על חלת בצל וחזה ברווז על האש… החוויה מושלמת ומי שמעדיף אוכל תאילנדי? ימצא כאן את מבוקשו במסעדת הפגודה.

נתחי סלמון נורבגי טריים 

גם הפגודה יושבת על המים, האווירה נעימה במיוחד ואפשר לשבת בשקט על המרפסת, לנשום אוויר כנרת צח וליהנות מאוכל משובח. כפתיח טעמנו ממרק הקוקוס התאילנדי, מרק שוקק פטריות וירקות המבוסס על חלב קוקוס, מבושל לעילא, מלא טעם וריח. ולא רק המרקים. המסעדה מציעה מיני סושי, בשר עוף, בקר, טלה, דגים, וכמובן ברווזים בסגנון התאילנדי המיוחד כמו זה שאכלנו, ברווז בלימון. מנה מומלצת במיוחד. הכל עשוי כאן במקצועיות אין קץ, בטעמים שלא תרצו להפסיק לנשנש. זהו חברים. המסעדה כשרה, סגורה בשבת, אבל אם אתם בטיול בצפון בימי חול, אל תחמיצו את חוויית מסעדת הדקס םגדוה בחוף לידו בטבריה. אנחנו נהנינו מכל רגע ובטוח שנשוב למקום הזה.

מסעדת הפגודה מראה מבפנים 

  כתוב למערכת
עוד בהמלצת השבוע