היום בעמק ספורט - היסטוריה בעפולה: העיר תארח טורניר טניס 'פיוצ'ר' בינלאומי
יום רביעי, 12 באוגוסט 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
היסטוריה בעפולה: העיר תארח טורניר טניס 'פיוצ'ר' בינלאומי
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 19 בנובמבר 2019, 20:44

לראשונה בתולדותיה, תארח העיר עפולה טורניר טניס בינלאומי של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) בו ישתתפו טניסאים מישראל והעולם ויחולקו פרסים בסך 25 אלף דולר
החלום הופך למציאות: עיריית עפולה באמצעות 'מועדון הטניס עפולה' סיכמו עם בכירי איגוד הטניס - מנכ"ל האיגוד אבי לחיאני והמנהל המקצועי - מנסדורף כי מרכז הטניס בעפולה יארח בחודש מרץ הקרוב טורניר 'פיוצ'ר' בינלאומי תחת השם: FUTUER AFULA 2020"".

כידוע, טורנירי הגרנד סלאם, וטורנירי הפיוצ'ר (Futures tournaments) נמצאים תחת אחריותה של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) שאמורה לאשר בימים אלה את קיום הטורניר בעפולה בין התאריכים 23.03.20 עד 29.03.20 ובו יתחרו 32 שחקני הסבב המקצועי העולמי כולל צמרת שחקני הטניס מישראל, כאשר סך הפרסים הכספים שיחולקו בתחרות זו יעמוד על 25,000$.

מנהל אגף הספורט בעירייה עם ראשי האיגוד וראשי עמותת הטניס העירונית צילום: דוברות העירייה
טרם ההחלטה הסופית על קיום הטורניר הבינלאומי הראשון בעפולה התקיימו מספר סיורים במתקן הטניס וביניהם סיור של ראש העיר אבי אלקבץ וכן מפגש בו השתתפו מנהל אגף הספורט העירוני שלומי אלבז, יו"ר עמותת מועדון הטניס בעפולה עודד הירשברג, המנהל המקצועי של המועדון מקס סעדון, ניר נחמני חבר עמותת הטניס, מנכ"ל האיגוד אבי לחיאני והמנהל המקצועי עמוס מנסדורף שהתרשמו ממתחם הטניס העירוני הכולל ארבעה מגרשים מקצועיים ובראשם מגרש מרכזי עם יציע של 300 צופים, נגישות לבעלי מוגבלויות וחדרי הלבשה שעומדים בסטודנטים בינלאומיים.

במהלך הפגישה ציינו לחיאני ומנסדורף כי איגוד הטניס ידאג לניהול ורישום של התחרות, הבאת שופטים ושחקנים מחו"ל לצד שחקנים מישראל ידאג ללינה וכלכלה, עמדות שיפוט מקצועיות, גביעים ואפילו יספק את הכדורים הרשמיים למשחקים.

הסטוריה. מתחם הטניס בעפולה צילום: דוברות העירייה
במועדון הטניס הביעו לאחרונה שביעות רצון רבה מההחלטה שכן מועדוני טניס רבים וגדולים ממועדון הטניס בעפולה ביקשו לארח את התחרות אך ההחלטה של האיגוד נפלה כאמור על עפולה. יו"ר העמותה בעפולה, עודד הירשברג אמר: "זה ציון דרך היסטורי למועדון שיארח לראשונה תחרות בינלאומית. תחרות זו תתרום רבות לקידום הטניס בעפולה בכלל והטניס התחרותי בפרט ותביא כבוד רב לעיר עפולה". מנכ"ל האיגוד אבי לחיאני הוסיף: "אנו תקוה שקיומה של תחרות בינלאומית בעפולה תביא לתנופה אדירה לספורט בעיר וכי נפתח עידן חדש לשיתוף פעולה בין עפולה לבין איגוד הטניס בישראל".

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "מדובר בהיסטוריה. כאשר הוריתי לתכנן את מתחם הטניס בקדנציה הקודמת זה בדיוק מה שראיתי לנגד עיניי, טורניר בינלאומי שיזכה לחשיפה וימשוך ילדים ובני נוער נוספים להצטרף למועדון הטניס העירוני".

ראש העיר אבי אלקבץ וראשי עמותת הטניס בסיור במתחם החדש צילום: דוברות העירייה
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אליפות ישראל: מקום שני בקפיצה לגובה לנערה ממגדל העמק
   
סופ"ש בעפולה: טורניר המאסטרס בטניס יוצא לדרך
   
מגדל העמק: משדרגים את האצטדיון העירוני
   
לראשונה: עפולה תארח את טורניר המאסטרס של ישראל
   
נדחתה אליפות אירופה ב'כדור-שער' לעיוורים שהייתה אמורה להיערך בעפולה
   
"לשמחתנו יש לנו את חדר הכושר הכי מרווח בעפולה"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מפגש ידידות    מפגש ידידות
מאת: מערכת עפולהנט
סבא למופת    סבא למופת
מאת: שלומי אלבז
חוגג ומאושר    חוגג ומאושר
מאת: שלומי אלבז
פרחים לקפטן לשעבר    פרחים לקפטן לשעבר
מאת: שלומי אלבז

© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |