היום בעמק ספורט - הכוכב של המכביה - הזהב של העמק
יום ראשון, 20 בספטמבר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
הכוכב של המכביה - הזהב של העמק
מאת: שלומי אלבז
יום רביעי, 19 ביולי 2017, 08:03

יונתן רוסין ממגדל העמק זכה במקום הראשון בתחרויות "המכביה" במקצה של 1,500 מטר שחייה. רק לפני שלושה שבועות זכה רוסין באותו מקצה במקום העשירי באליפות אירופה לנוער
יונתן רוסין (17) ממגדל העמק ממשיך לנפץ שיאים ולקטוף תארים. השחיין הצעיר שמתאמן במועדון השחייה של הפועל עמק יזרעאל תחת המאמן אנדריי טוט ומשתייך לנבחרת ישראל זכה במקום הראשון בתחרויות "המכביה" במקצה של 1,500 מטר. רוסין הצעיר הוא במקור שחיין מים פתוחים אך מתחרה גם בבריכות בשני מקצים עיקריים ל- 800 ו-1,500 מטר חופשי. במסגרת תחרויות המכבייה התחרה רוסין במקצה ל-1,500 מטר אותו סיים בזמן של 15:42:61 דקות שהעניק לו את המקום הראשון וזכייה מדליית הזהב. לאחר הזכייה אמר רוסין: "אני מרגיש שאני משתפר וגם התוצאות בהתאם. היה מרגש וכיף לעמוד על הפודיום".

יונתן רוסין (במרכז) על הפודיום. מקום ראשון מכביה צילום: באדיבות איגוד השחיה
יש לציין כי מדליית הזהב במכבייה אינה ההישג היחיד של רוסין שהחל להתאמן בגיל 6 ולהתחרות בגיל 14. שנה אחת בלבד לאחר שהחל כבר הצליח לסיים במקום השני באליפות ישראל לנוער בשני המקצים החזקים שלו. במסגרת תחרויות בינלאומיות למקצים ארוכים במים פתוחים הצליח לסיים במקום השלישי בתחרות הבינלאומית "קומן" למדינות אגן הים התיכון שנערכה בקפריסין במסגרתה במקצה ל-10 ק"מ בסגנון חופשי ובמקום התשיעי במקצה לחמש ק"מ ולפני כחודש זכה במקום השלישי באליפות הונגריה הפתוחה במקום השלישי לחמש ק"מ.

לפני כשלושה שבועות במהלך אליפות אירופה לנוער המשיך רוסין בקו ההישגים הנפלא כאשר המשיך לשפר את שיאו האישי במשחה ל-1,500 מטרים אותו הצליח כבר לקצץ בלא פחות מדקה ועשרים שניות במהלך השנתיים האחרונות כאשר סיים את הגמר במקום העשירי בזמן מצוין של 15:38:42, הישג השנה של שחיין ישראלי ומקום רביעי בהיסטוריה של המשחה בישראל. כמו כן סיים רוסין במקום ה-11 במקצה ל-800 מטר חופשי בזמן של 8:13.59 דקות.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אלי קירילובסקי מעפולה זכה בתואר 'מר ישראל 2020'
   
אליפות ישראל: מקום שני בקפיצה לגובה לנערה ממגדל העמק
   
סופ"ש בעפולה: טורניר המאסטרס בטניס יוצא לדרך
   
מגדל העמק: משדרגים את האצטדיון העירוני
   
לראשונה: עפולה תארח את טורניר המאסטרס של ישראל
   
נדחתה אליפות אירופה ב'כדור-שער' לעיוורים שהייתה אמורה להיערך בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מפגש ידידות    מפגש ידידות
מאת: מערכת עפולהנט
סבא למופת    סבא למופת
מאת: שלומי אלבז
חוגג ומאושר    חוגג ומאושר
מאת: שלומי אלבז
פרחים לקפטן לשעבר    פרחים לקפטן לשעבר
מאת: שלומי אלבז

© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |