״אל תהרסו את העמק שלי״ - היום בעמק חדשות -
יום רביעי, 29 בינואר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
״אל תהרסו את העמק שלי״
מאת: קרן כהן 
יום שני, 16 באוקטובר 2017, 19:39

תמר מינצר בת 14 מקיבוץ מזרע, שלחה מכתב אישי מרגש לראש אגף התחבורה במנהל התכנון, שבו היא מבקשת למנוע את הקמת שדה התעופה הבינלאומי המתוכנן בעמק יזרעאל. ״בניית שדה תעופה, שווה להרס מוחלט של העמק שלי״
גברת אילנה שפרן, ראש אגף התחבורה במינהל התכנון, קיבלה היום זר פרחים גדול שאליו צורפו מכתבים אישיים של תושבי עמק יזרעאל, הקוראים לה לשקול היטב את המלצותיה בדבר הקמת שדה התעופה הבינלאומי בעמק יזרעאל. מטה המאבק כנגד הקמת השדה, מנהל מזה זמן רב קמפיין ארוך ומושקע המאגד מאחוריו אלפי תושבים בעמק ובמדינת ישראל נגד הרס העמק ומניעת הקמת שדות תעופה בשטחו. גברת שפרן, היא האחראית על בדיקת החלופות למיקום שדה התעופה הבינלאומי הנוסף המתוכנן בישראל. המלצתה תקבע במידה רבה את המיקום המועדף של שדה התעופה המקביל לנתב"ג.

בשבועות האחרונים, נשלחו אל גברת שפרן מאות מכתבים מכל יישובי העמק: עפולה, רמת ישי, יקנעם, מגדל העמק, קרית טבעון וישובי המועצות האזוריות עמק יזרעאל, מגידו והגלבוע. במכתבים קראו אלפי תושבים לגב' שפרן לא לשמש חותמת גומי של שר התחבורה ולהמליץ על מיקום שלא יהרוס את עמק יזרעאל - שהשמירה עליו היא אינטרס לאומי של כלל תושבי מדינת ישראל.
״אל תהרסו את העמק שלי״
השלט והפרחים שנשלחו לגב' שפרן צילום: מטה המאבק
מתוך כל המכתבים שנשלחו לגברת שפרן, בחר מטה המאבק להדפיס ולהגיש לה אישית את מכתבה של תמר מינצר, נערה בת 14 מקיבוץ מזרע. המכתב, בצרוף שלט המאבק "נתב"ג 2 בעמק - בכיה לדורות" ובצרוף זר פרחי דאגה ותקווה, נמסר לגברת שפרן מתוך תקווה לגרום לה להבין את חשיבות השמירה על העמק ואופיו הכפרי ומתוך צורך להדגיש את גודל הטעות ההיסטורית בהפיכתו לעמק של בטון ומלט.

במכתבה כתבה הנערה: ״לגב' שפרן שלום רב, קוראים לי תמר מינצר, אני גרה בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל והשנה התחלתי את כיתה ט'. לפי מה שהבנתי, את עומדת בראש צוות הבדיקה מטעם מנהל התכנון שעומד להגיש המלצה על המקום המועדף להקמת שדה תעופה ולכן אני כותבת לך. אני מלאת תקווה שכשתגישי את ההמלצה הסופית תגישי המלצה מקצועית שנכתבה לאחר בדיקה מהימנה של כל החלופות וכמו גם אני רוצה שכשאת מגישה את המלצה תביני שמה שכתוב בה יכול לשנות החיים שלי ושל עוד המון מחבריי ולהפוך אותם לסיוט״, כותבת תמר.

״בניית שדה תעופה בעמק שווה להריסתו המוחלטת! העמק שלי הוא מיוחד ואין הרבה מקומות כאלו בארץ. אין הרבה מקומות בארץ בהם אני יכולה לפגוש חבר'ה כמוני שחלק גדול מהחיים שלהם מצוי בסביבה, בשדות ובשטחים הירוקים והפתוחים שליד הבית שלהם. לבניית שדה התעופה בעמק יזרעאל יש השלכות רבות: הריסת הקרקע החקלאית של העמק. הריסת השטחים הפתוחים שהפכו כל כך נדירים בארצנו. פגיעה קשה באיכות האוויר באזור שיכולה להביא גם לפגיעה בבריאות התושבים. פגיעה בשטח שמהווה חלק חשוב בהיסטוריית הארץ וחשוב למורשת המדינה״, כתבה תמר וסיימה במילים, ״אני מבקשת ממך בכל לשון של בקשה שכשאת כותבת את ההמלצה הסופית שלך, תחשבי עליי ועל חברים שלי שכמוני נולדו וגדלו בעמק, ועל החלום שלנו, להמשיך ולגדול בסביבה ירוקה״.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
סגן ראש עיריית עפולה בעבר יהושע דוידוביץ' הלך לעולמו
   
המטבח הבריא של סבתא
   
הרכש החדש של עיריית עפולה במאבק נגד צואת הכלבים
   
בתכנון: רכבת מעפולה לטבריה
   
עשרות מתחרים באליפות השחמט הפתוחה בעפולה
   
מי אמר ג'ימבורי ב 10 שקלים ולא קיבל?
   
נבחרת המצטיינים של עפולה
   
עפולה נבחרה לאחת מעשר הערים הירוקות בישראל
   
השתלמות במודיעין אזרחי למתנדבי סע"ר
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
שמעון לוי    שמעון לוי
הטבע כבר בפנים
בואו לבקר במסעדת ארטישוק שלמרגלות הגלבוע. מסעדה צמחונית...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |