היום בעמק חינוך - 'הכרישים' של עפולה
יום שישי, 19 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
'הכרישים' של עפולה
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 7 ביוני 2022, 11:51

מערכת החינוך ותכנית 'סיסמא לכל תלמיד' קיימו יום שיא סביב קיימות ויזמות ובמסגרתו הציגו התלמידים את היוזמות שלהם וזכו לתמיכה של 'משקיעים' שסיירו בין המיזמים
ספר שמעביר דפים באופן עצמאי, אפליקציה המסייעת למוגבלים להתנייד בקלות בתחבורה ציבורית, אלקטרופח הממיין את סוגי האשפה למחזור ועוד עשרות אחרות הן רק חלק מהיוזמות ומההמצאות שהציגו תלמידי עפולה ביום שיא בנושא קיימות ויזמות המתקיים במסגרת בתכנית "מחשב לכל הכיתה" בה פועלים תלמידי בתי הספר בתהליך חקר ולמידה ארוך טווח בנושא "קיימות ויזמות", במסגרת למידה מבוססת פרויקטים ולמידה אקטיבית, המשלבת בין עשייה לחקירה ולרכישת ידע, כחלק ממיומנויות המאה ה-21.

היריד הייחודי התקיים בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו וחברי מועצה וראש מינהל החינוך טינה ולדמן, יושב ראש "סיסמה לכל תלמיד" אודי אנג'ל, מנכ"לית "סיסמא לכל תלמיד" מגי אסייג, מנכ"לית "מחשב לכל ילד" אורלי תמיר, מנהלות בתי ספר, צוותים חינוכיים וכמובן התלמידים שסיכמו עשייה שנתית בכלל בתי הספר היסודיים בעיר, אשר שותפים בתוכנית "מחשב לכל הכיתה" מבית מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

ראש העיר אבי אלקבץ עם אודי אנג׳ל יו״ר ״סיסמא לכל תלמיד״ צילום: אופיר מרדכי, סיסמא לכל תלמיד
יום השיא נערך בפארק העירוני והחל במרוץ "מצא את המטמון" בנושאי החקר, לאחריו התקיים יריד קיימות ויזמות במתכונת תכנית "הכרישים", בו השקיעו האורחים ששימשו על תקן "המשקיעים" את כספם ביוזמות ובהמצאות פורצות הדרך שהציגו התלמידים ביריד.

בין ההמצאות שהוצגו: מבי"ס אוהל מאיר - "מחוממת", מטרייה בעלת גוף חימום; מבי"ס אלומות – Booklimited, ספר שמעביר דפים באופן אוטומטי; מבי"ס אלון יזרעאל - U did it U get it, אפליקציה שמאפשרת שליטה הורית על זמן מסך; מבי"ס יצחק בן צבי – "טפסן-קל", מכשיר המאפשר לאנשים עם מוגבלות בגפיים לטפס; מבי"ס יהלום – "מזוודה ניידת", המאפשרת לנייד מזוודה באופן אוטומטי; מבי"ס מעלות ניסים – "בעצמי", אפליקציה שמאפשרת לנכים לעלות לאוטובוס בעצמם ללא כל סיוע; מבי"ס גוונים – גא"י, גלאי אשפה ימי, אשר מסייע בניקוי הים; מבי"ס נעם מוריה – "משקפי אמת", המסייעים לקבוע האם הדובר הוא דובר אמת או שקר; מבי"ס שהם – "אלקטרופח", פח ממיין באופן אוטומטי, ללא כל סיוע; מבי"ס תדהר – "צמיד עילפון", אשר מתריע מפני עילפון קרב ובא.
בסיום היריד התכנסו האורחים לטקס במהלכו הוענקה תעודה למורה ענבל שושני, מבית ספר "יהלום" אשר נבחרה, מבין אלפי המורים והמורות השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד", למורת השבוע המתוקשבת. לאחר מכן הוענקו תעודות לזוכים במרוץ "מצא את המטמון" והוכרזו ההמצאות שזכו במירב הכספים של "המשקיעים" כאשר את המקום הראשון עם השקעה של 14,000 ₪ קטפו תלמידי שהם עם המיזם "כדורסע" כדורגל שמיועד לאנשים עם מוגבלות בגפיים התחתונות, במקום השני עם השקעה של 9,600 ₪, "מעלות ניסים" עם ההמצאה "בעצמי", אפליקציה שמאפשרת לנכים לעלות לאוטובוס בעצמם ללא כל סיוע ובמקום השלישי עם השקעה של 8,700 ₪, מבית הספר "אלומות" זכתה ההמצאה TV Life Tech, טלוויזיה אשר מיועדת לאנשים עם מוגבלות בגפיים העליונות.

ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, סייר בין התחנות והתרשם מהמצאות התלמידים. בסיום הביע את הערכתו ותודתו ליו"ר המיזם אודי אנג'ל, ולתורמים למיזם "מחשב לכל הכיתה" על ההישגים המרשימים אליהם הגיעו התלמידות והתלמידים בעפולה הודות לתכניות.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עפולה: החלה הקמתה של מצללה לחצר בית הספר אלון יזרעאל
   
עפולה: בית ספר 'מעלות' ישודרג לקראת שנת הלימודים הבאה
   
עיריית עפולה השקיעה כ-5 מיליון שקלים בשדרוג מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה
   
עפולה: כ-4,320 ילדים נרשמו לקייטנות העירוניות
   
למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות
   
עפולה: העירייה השיבה להורים כחצי מיליון שקלים בעקבות הגדלת סבסוד לצהרונים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |