היום בעמק חינוך - לימודי הסייבר בעפולה קופצים מדרגה
שבת, 13 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
לימודי הסייבר בעפולה קופצים מדרגה
מאת: דני ברנר
יום שני, 28 בפברואר 2022, 14:44

תלמידי עפולה יקבלו השנה הזדמנות כפולה להירשם לתכניות טכנולוגיה וסייבר, עם פתיחת הרישום לתוכניות המצוינות "מגשימים" ו"ממריאות" שיפעלו במתווה אזורי בבית הספר "אורט אורן"
החל משנת הלימודים הקרובה, תלמידי ותלמידות העיר יוכלו ליהנות משתי תכניות מצוינות בתחומי הטכנולוגיה והסייבר, "מגשימים" ו"ממריאות", מבית המרכז לחינוך סייבר. התכנית הראשונה היא תכנית הסייבר הלאומית "מגשימים" שנוסדה בשנת 2010 על ידי משרד הביטחון וקרן רש"י והיא פועלת בשותפות צמודה עם יחידה 8200 בצה"ל. התכנית מיועדת לתלמידים בכיתות י'-י"ב ומטרתה לאפשר לתלמידים ותלמידות בבתי ספר תיכון חשיפה והעמקה בתחומי הסייבר והמחשבים, תוך למידה ממומחים בתחום. הקבלה למגשימים מותנית בתהליך מיון הכולל מבחנים וראיונות אישיים ולאחר קבלתם, החניכים והחניכות בתוכנית לומדים במשך 3 שנים מכיתה י' ועד י"ב כאלף שעות לימוד הכוללות מגוון רחב של תכנים מתקדמים בתחומי סייבר, תכנות ורשתות, עם מדריכים מקצועיים שעברו הכשרה ייעודית. כמעט 70% מבוגרי התכנית מתקבלים לשירות צבאי ביחידות הטכנולוגיה המובחרות של צה"ל ובפרט 8200 ולכן אלפי חניכים מנסים להתקבל ל"מגשימים" מדי שנה.

ראש העיר מקבל הסבר מתלמידים על לימודי הסייבר צילום: דוברות העירייה
התכנית השנייה היא "ממריאות" שהושקה לפני מספר שנים על ידי המרכז לחינוך סייבר. מדובר בתכנית מצוינות נוספת הפונה לנערות בלבד ומציעה להן הכשרה מקיפה בתחומי הסייבר והתכנות. התוכנית פותחה על בסיס מחקר מעמיק והיא כוללת מעטפת פדגוגית, חברתית והדרכתית ייחודית הנותנת מענה לצרכים הייחודיים של נערות ואשר מקדמת אותן למימוש הפוטנציאל הגלום בהן בתחומי הטכנולוגיה והמחשבים. "ממריאות" סיימה לאחרונה פיילוט מוצלח בן שלוש שנים עם שיעור של מעל 60% משתתפות שהצליחו להתקבל ליחידות טכנולוגיות מתקדמות בצה"ל ולא מן הנמנע כי התכנית תהפוך להזדמנות מצוינת עבור נערות מוכשרות מעפולה לעשות את צעדיהן הראשונים בעולם הסייבר.

יש לציין כי שתי התוכניות שמות דגש רב על פיתוח של מיומנויות חשובות כגון פתרון בעיות מורכבות, יכולות למידה עצמאית וחקר, חשיבה יצירתית, ניהול זמן ועוד. החניכים והחניכות משתתפים גם בימי שיא והאקתונים מאתגרים, מחנות קיץ חווייתיים, יוצאים לסיורים ומפגשי השראה בחברות הייטק מהמובילות בעולם ומפתחים פרויקטים בליווי מנטורים מהתעשייה. בעיריית עפולה רואים בתוכניות מצוינות אלה מקפצה מצוינת לבני ובנות הנוער בעיר, והזדמנות עבורם להצטיין ולהצטרף לחוד החנית בתחומי הסייבר והטכנולוגיה בישראל. המוקד האזורי של תכניות המרכז לחינוך סייבר ייפתחו בבית הספר "אורט אורן".
בימים אלה נפתחה ההרשמה לתלמידי ולתלמידות כיתות ט' לשנת הלימודים תשפ"ג. צוות המרכז לחינוך סייבר, יגיע לבתי הספר לחשוף את התלמידים והתלמידות לתוכניות. אין צורך בידע מוקדם אך נדרשות יכולות למידה ומוטיבציה גבוהות. מידע והרשמה, באתר המרכז לחינוך סייבר: https://cyber.org.il/programs

ראש העיר אבי אלקבץ אמר לקראת המיונים לתכניות: "אני מזמין את צעירי עפולה לקחת חלק במיונים, מדובר בהזדמנות ייחודית עבורכם, אשר תאפשר למצות את הפוטנציאל והיכולת הגלומים בכם ותקדם את התפתחותכם האישית, אני בטוח שתצליחו".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עפולה: החלה הקמתה של מצללה לחצר בית הספר אלון יזרעאל
   
עפולה: בית ספר 'מעלות' ישודרג לקראת שנת הלימודים הבאה
   
עיריית עפולה השקיעה כ-5 מיליון שקלים בשדרוג מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה
   
עפולה: כ-4,320 ילדים נרשמו לקייטנות העירוניות
   
למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות
   
עפולה: העירייה השיבה להורים כחצי מיליון שקלים בעקבות הגדלת סבסוד לצהרונים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |