היום בעמק תרבות - חדש: שירות בני משפחה מטפלים באזרח הוותיק במגדל העמק
שבת, 16 באוקטובר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
חדש: שירות בני משפחה מטפלים באזרח הוותיק במגדל העמק
מאת: דני ברנר
יום חמישי, 26 באוגוסט 2021, 09:20

במעמד ראש העיר אלי ברדה התקיים ערב חשיפה מרגש עם הפזמונאי נועם חורב להעלאת המודעות והזכויות של בני משפחה מטפלים באזרח הותיק
דור הולך וגדל של ישראלים נאלץ לשאת בנטל הכרוך בטיפול בהורים או בני זוג מזדקנים, בדרך כלל תוך כדי עבודה פעילה וניהול חיי משפחה. יותר ממיליון ישראלים הם Caregivers הממלאים את תפקיד ערכי וחשוב של טיפול בבן משפחה מבוגר, הזקוק להם בליווי ותמיכה רגשית ותפקודית, על בסיס יומיומי.

הדרישות מהמטפלים העיקריים אינן יודעות גבולות, ורבים מהם מרגישים שהטיפול השתלט על חייהם. בעוד שהטיפול ארוך הטווח בעזרת עובד סיעוד מקומי או מחו"ל מסייע למטופל, אין בכך כדי להתייחס בצורה מספקת לאתגרים שהמטפלים נתקלים בהם בכל יום, ולאחריות העצומה המוטלת עליהם, שכן הם אינם מקבלים הדרכה כיצד למלא את תפקידם.

במטרה לתת מענה לצורך הולך וגובר של caregivers במגדל העמק הזקוקים לתמיכה, עצה והכוונה ומתוך ההבנה כי בנוגע לסוגיית הטיפול והסיוע לאזרחים ותיקים, הוקם במגדל העמק שירות חדש: היחידה לבני משפחה מטפלים באזרח הוותיק.
השירות הינו חלק מסל השירותים והתוכניות של המדור לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים והוקם בסיוע משרד הרווחה המקדם תפיסה חדשנית של הכרה בבני המשפחה המטפלים.

נועם חורב בטקס הפתיחה צילום: דוברות העירייה
לצד הטיפול והליווי הסוציאלי, השירות חותר למודעות ולהכרה בהשלכות המוכחות שיש לטיפול של בני משפחה באדם קרוב: לצד מחויבות מוסרית, גאווה וחוויה מתגמלת, מתקיים קושי בניהול המערכת המורכבת של משפחה, חיים ועבודה. השילוב הזה, שלעיתים הוא קשה מנשוא, פוגע במקומות עבודה, בכלכלה הלאומית ובחוסן החברתי.

השבוע התקיים כנס חשיפת השירות לבני משפחה מטפלים. הערב נפתח בהצגת הפעילות הענפה של המדור לאזרחים לוותיקים עבור אוכלוסיית הוותיקים העיר, ובהמשכו הצגת שירות בני משפחה מטפלים ע"י העו"ס מירא חט'יב, רכזת השירות. הערב נחתם במופע הייחודי "מתנות קטנות- הסיפורים אחורי השירים" של נעם חורב כותב ופזמונאי ישראלי, זוכה פרס אקו"ם שריגש את כולם עד דמעות.

ברכה בן סדון, מנהלת המדור לאזרחים ותיקים: "כבני משפחה מטפלים, העומס הרגשי הוא עצום. ועם זאת, אפשר להתעודד- אתם לא לבד, ואין סיבה שתישארו לבד. השירות החדש במדור לאזרחים ותיקים יעניק לכם תמיכה מתאימה ותאפשר לכם להמשיך במהלך חיים בריא, איכותי ופרודוקטיבי. פנו אלינו, לקבל כלים קלים ליישום, מידע אמין ונגיש, ומקצועיות שבאה מהלב".
מומי בן סימון, מנהל האגף לשירותים חברתיים אמר: "שירות זה מצטרף למגוון השירותים של האגף לשירותים חברתיים על רצף הטיפול מגיל לידה עד גיל זיקנה. אנו פה על מנת כדי לסייע להם לזהות את הצרכים שלהם, להבין את תפקידם ולפרוס בפניהם מקורות תמיכה ושירותים הנחוצים לכם לעתים קרובות".

אלי בקסיס, סגן ראש העיר הממונה על הרווחה סיכם: "אני מברך על עוד שירות חיוני ומשמעותי עבור תושבי מגדל העמק ועל הרחבת הפריזמה של הטיפול באוכלוסיית הוותיקים ובני משפחתם. המדור לאזרחים ותיקים מייצב את עצמו ככתובת מקצועית ואיכותית לטיפול וייעוץ עבור כלל האזרחים הוותיקים בעיר במגוון הגילאים, רמת התפקוד ומצב הכלכלי".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
חגיגה כפולה
   
נחנך מועדון חיילים ע"ש יו"ר סניף 'יחד למען החייל' בעפולה אבינעם יחזקאלי ז"ל
   
ממשיכים להפיץ את האור של יגל
   
מגדל העמק: נפתח בית מורשת לעדה האתיופית בעלות 4.5 מיליון ש"ח
   
ג'אז בפארק האדום
   
11 מיליון שקלים אושרו להקמת שני מרכזים לאזרחים הוותיקים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |