היום בעמק חינוך - חצי קדנציה – תמונה חינוכית שלמה
יום שני, 27 בספטמבר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
חצי קדנציה – תמונה חינוכית שלמה
מאת: דני ברנר
יום שני, 19 ביולי 2021, 18:33

במסגרת מדיניות השקיפות הוציא ראש העיר אבי אלקבץ חוזר להנהגת הורים עירונית במהלכו עדכן על תכנית בינוי הפרויקטים שרשמה מערכת החינוך עד כה ומה צפוי בחצי השני של הקדנציה
ביום חזרתו לתפקיד הצהיר ראש העיר אבי אלקבץ כי יעמיד בראש סדר העדיפויות שלו את נושא החינוך. בימים אלה, כאשר חצי קדנציה כבר מאחוריו, הוא מפרט בהרחבה את העשייה הרבה בתחום הבינוי במערכת החינוך העירונית שנעשתה במהלך השנתיים וחצי האחרונות ומה צפוי עד לסיומה של הקדנציה. את התכנית חשף אלקבץ במכתב ששלח השבוע להנהגת הורים עירונית בהובלת היו"ר אסי אברהם ולהורים בעיר במהלכו הוא פורט את התכנית לפרטי פרטים.

בין הפרויקטים שהסתיימו ציין ראש העיר את בנייתם של לא פחות מ- 28 כיתות גן חדשות ברחבי העיר במטרה לתת מענה ראוי ככל האפשר לקצב הגדילה המהיר של עפולה. בגזרה של בתי הספר ציין אלקבץ את בנייתם של שני אגפים חדשים בבתי הספר "אלון בן גוריון", "גוונים" ו"תדהר" כמו גם שדרוג פנימי וחיצוני מלא של בית הספר היסודי "בית זאב".

ביה״ס אוהל מאיר החדש - הדמייה צילום: דוברות העירייה
עוד הוסיף את בנייתם של בית הספר היסודי "שהם" בשכונת רובע יזרעאל שנמצא כעת בשלבי השלמה להפיכתו לבית ספר 18 כיתות (בהמשך אף יורחב ל-24 כיתות) וכן הריסה של בית הספר "אלון יזרעאל", בנייתו מחדש שמסתיימת בימים אלה ופתיחתו בשנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב).

בתכנית העתידית של ראש העיר מופיעים מספר בתי ספר חדשים שעתידים להיבנות ברחבי העיר בשנים הקרובות. הראשון שבהם הוא "אוהל מאיר" שכבר נהרס, קיבל הרשאה כספית ולאחרונה יצא צו התחלת עבודה לבניית בית ספר חדש שצפויה להסתיים בשנה הבאה (תשפ"ג). הריסה נוספת שבוצעה בחודשים האחרונים היא של בית הספר "מעלות ניסים" שיהפוך למתחם הראשון בעיר לחינוך מיוחד (חנ"מ) אשר יכלול בית ספר לתקשורת (בו ילמדו ילדים על הרצף האוטיסטי), את בית ספר "כרמים בעמק" הוותיק וארבעה גני חינוך מיוחד. בימים אלה הוגשה תכנית אדריכלית לאישור משרד החינוך כאשר הצפי לסיים את המבנים בתוך שנה וחצי עד שנתיים (תשפ"ג- תשפ"ד).

תלמידי "מעלות ניסים" שנהרס הועברו למבנה המשודרג של בית ספר "נופים" ואילו תלמידי "נופים" שולבו בבית הספר "אלומות" שאף הוא עתיד להיהרס בקרוב עקב גילם המתקדם של המבנים כאשר צו ההריסה לבית הספר כבר התקבל. בית הספר החדש שישלב את "נופים" ו"אלומות, יחדיו, נמצא בשלבי תכנון סופיים כאשר הצפי לסיום התהליך הוא לכל היותר תוך שנה וחצי עד שנתיים.

גני דובדבן - הדמייה צילום: דוברות העירייה
במכתבו חושף אלקבץ לראשונה גם תכנית שעדיין לא פורסמה לבניית שני בתי ספר נוספים שעתידים להיבנות בית ספר יסודי חדש (שייבנה בשכונת לב העמק, או ברובע בלפוריה – B) עבור תלמידי בית הספר "נעם מוריה" וכן בניית חט"ב ותיכון חדשים נוספים אשר נמצאים בשלב אישור ראשוני, ואף הם יוקמו ברובע בלפוריה, בסמוך לאנדרטת חטיבת כפיר.

יש לציין כי בית הספר "אורן" שהוגדר בתחילת הקדנציה כ"אכסניה" ושימש עד עתה את תלמידי "אלון יזרעאל" שעוברים למשכנם החדש, יחולק ויותאם לשני בתי ספר נפרדים, ויספק מענה לגידול בחטיבת הביניים "אלון" ומענה לקליטת ילדי בית הספר "כרמים בעמק".

במילים אחרות, תוך שנתיים וחצי בלבד, חצי קדנציה בלבד, הצליחו אלקבץ, אגף הנדסה בהובלת מהנדסת העירייה אורה פיסטינר ומנהלת הפרויקטים אתי ועקנין ומינהל החינוך העירוני בהובלת טינה ולדמן ומנהל הבינוי שמעון אמויאל, לבצע קפיצת מדרגה של ממש בתחום הבינוי שכלל הריסה של מבנים ישנים והוצאת מבנים יבילים מתחומי בתי הספר ולפי התכנית העתידית שלו בשנים הקרובות לא ילמדו יותר תלמידי עפולה במבנים יבילים, כאלה המטים ליפול חלילה או מיועדים להריסה וכולם ללא יוצא מן הכלל יזכו ללמוד בבתי ספר חדשים או מחודשים.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הכיתה הדיגיטלית של בית ספר תדהר
   
שלוש מורות מבית ספר "יהלום" התקבלו לקהילת המחנכים של חברת 'מיקרוסופט'
   
עיריית עפולה השקיעה למעלה מ- 2 מיליון שקלים בשדרוג מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה
   
עפולה: כנס אבטחה עירוני התקיים לקראת שנת הלימודים
   
היסטוריה: החלה בנייתו של בית ספר "אוהל מאיר" החדש
   
בפעם השלישית ברציפות: "אורט רוגוזין" ממגדל העמק נבחר לביה"ס מצטיין
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |