ניקיטה משתלטת על החצרות - היום בעמק חדשות -
שבת, 13 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
ניקיטה משתלטת על החצרות
מאת: דני ברנר 
יום חמישי, 10 בדצמבר 2020, 09:24

אירועי חודש הניקיון במגדל העמק הסתיימו בהצלחה עם סיום תחרות החצר הנקייה והמטופחת ועליית סרטוני האנימציה של ניקיטה, הצפרדע הפרזנטורית של תכנית "עיר נקייה ומקיימת"
תכנית "עיר נקייה ומקיימת" הינה תכנית עירונית רב מערכתית שמטרתה לשנות את תרבות השמירה על הניקיון. התכנית מופעלת על ידי האגף לשירותים חברתיים - מדור קהילה, בשיתוף מינהל החינוך, אגף שפ"ע, אגף הפיקוח ואחרים, ובסיוע המשרד להגנת הסביבה, משרד הרווחה ועוד. השנה הרחיב המשרד להגנת הסביבה את תמיכתו בתכנית ובכך איפשר לראשונה לקיים את חודש הניקיון שנפתח בקמפיין פרסום נרחב במדיות החברתיות, בעיתונים ובשילוט ייעודי בקרייה החרדית אשר השיק את הפרזנטור החדש (נוסף על ניקיטה) - ינון, הילד ששומר על הניקיון. מדובר בקמפיין ארצי ש"שם על השולחן" את השאלה - "איך את/ה רוצה את הרחוב/הפארק שלך?" ומציג לצופה אלטרנטיבה של רחוב מלוכלך אל מול רחוב נקי, וקורא לכולנו לקחת אחריות על הלכלוך שלנו.
ניקיטה משתלטת על החצרות
סיכום חודש הנקיון במגדל העמק עם ראש העיר אלי ברדה צילום: דוברות העירייה
מיד לאחר מכן התקיימו מבצעי ניקיון עירוניים בהם השתתפו חניכי תנועת מחנות העולים (בית שוקו ומועדון הקובייה), פעילי ותיקים בסביבה, ילדי גן מנחם ומתנדבים ברחבי העיר, בסיוע אגף שפ"ע. מבצעים אלו לווו בהסברה ורתימת התושבים ואף כללו הרצאה בשידור חי בפייסבוק העירוני לחניכי תנועות הנוער, התלמידים וכלל תושבי העיר, בה סיפר בלהט מנכ"ל עמותת "נקי", תומר אשל, כיצד ניתן לשנות את פני המציאות ולא לראות בלכלוך במרחב הציבורי כגזירת גורל.

הדובדבן שבקצפת - במהלך החודש התקיימה תחרות החצר הנקייה והמטופחת, אליה נרשמו כ-20 בניינים שטיפחו וניקו את חצרות הבניין המשותף שלהם לרבות הרחוב הגובל עימם. פעילות אשר תרמה רבות לגיבוש השכנים, להעלאת תחושת האחריות והשייכות ולהפיכתם משכנים לקהילה. על מנת לאפשר שיוויון הזדמנויות גם לבניינים שרובם אוכלוסייה מבוגרת המתקשה לנקות בכוחות עצמם, צורפו אל בניינים אלה חניכים מתנועת מחנות העולים, שנרתמו בחפץ לב.

החודש נחתם בטקס הענקת הפרסים לבניינים הזוכים על ידי ראש העיר אלי ברדה, סגניו, אלי בקסיס וסרגיי אוקלנדר, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט, עוזרת ראש העיר סיוון קיסלסי, מנהלת המרכז לפיתוח הון אנושי –צעירים ליאורה אדרי, דובר העירייה קובי פורטל וחברי ועדת השיפוט: יניב בן יוסף, מנהל אגף שפ"ע, אהובה ג'ובני חגי, מנהלת מדור קהילה, עוס"ק שרון קסיס, מנהלת תכנית עיר נקייה ומקיימת ומוטי כהן נציג התושבים. הבניינים הזוכים קיבלו את מירב הניקוד בכל הקריטריונים שנקבעו, ביניהם מידת שיתוף הפעולה בין הדיירים, מידת השינוי וכמובן רמת הניקיון והטיפוח. הבניינים הזוכים הם: הרב עובדיה יוסף 33, תשי"ג 11 והעצמאות 5+6, אשר זכו בסדנת גינון קהילתי לטיפוח ושמירה על גינתם, בשווי של 6,000 ש"ח, 4,000 ש"ח ו-2,000 ש"ח בהתאמה.
אם לא די בזאת, בימים אלו עלו לרשת סרטוני אנימציה בכיכובה של ניקיטה הצפרדע שבחביבות מלמדת את כולנו כיצד לשמור על הניקיון וכן סרטון ושילוט המתעדים את משתתפי התחרות ומבצעי הניקיון במטרה להוות מודל לחיקוי ולהעלות את המודעות של כולנו לחשיבות השמירה על הניקיון במרחב הציבורי.

שלום זוזוט, מנכ"ל העירייה, סיכם את אירועי החודש: "גם בתחום השמירה על הניקיון, מהווה מגדל העמק מודל לחיקוי בתכניות הייחודיות שלה ומפיצה את הבשורה. אנו מודים למשרד להגנת הסביבה על ששם השנה על המפה את נושא תרבות הניקיון וסייע לנו בהפקת חודש זה המוקדש כל כולו להעלאת המודעות לנושא בקרב התושבים. ניצני הפעילות שלנו, יחד עם קואליציית שותפים רחבה הכוללת את המשרד, את ארגוני הסביבה כמו עמותת נקי, החברה להגנת הטבע ואחרים, ויחד עם רשויות אחרות שנרתמות, מכים שורשים בקרב כל תושבי הארץ".

אלי ברדה ראש העיר סיכם: "ערך השמירה על הניקיון ואיכות הסביבה הוא ערך חשוב המאפשר סולידריות בין התושבים והשכנים כלפי הסביבה והטבע, ותורם לאיכות החיים של כולנו. אני גאה באגפי העירייה על שיתוף הפעולה בהעלאת המודעות לשמירה על הניקיון וגאה בתושבים שהשתתפו במבצעי הניקיון ובתחרות. שמירת הניקיון ואיכות הסביבה הוא "אחריות משותפת" של הרשות במרחב הציבורי ושל התושבים במרחב הפרטי. רק יחד נשמור על מגדל העמק שלנו נקייה ומקיימת".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מגדל העמק: הכנה לסטודנטים לקראת האקדמיה
   
ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ"ל הדואר בנושא פתיחת סניף הדואר בעפולה עילית
   
עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים
   
ראשי הרשויות בסיור במרכז הרפואי העמק
   
ילדי עפולה חכמים בשמש
   
עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה
   
נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה
   
מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה
   
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |