מפקד משטרת עפולה בראיון בלעדי: ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״ - היום בעמק חדשות -
יום שלישי, 20 באפריל 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
מפקד משטרת עפולה בראיון בלעדי: ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״
מאת: שלומי אלבז ודני ברנר
יום חמישי, 2 בנובמבר 2017, 22:12

לפני כחודש נכנס לפקד על תחנת המשטרה בעפולה, סנ"צ מאיר גוזלן. בראיון ראשון ובלעדי לאתר החדשות ״עפולהנט״, הוא מספר על תפקידיו השונים, על המטרות והיעדים ועל מה שמפריע לתושבי עפולה
יום שני השבוע, השעה 16:30, מפקד משטרת עפולה, סנ״צ מאיר גוזלן נכנס ללשכתו ומתיישב על הכסא. הוא חד, ממוקד ועירני ולא ניכר עליו שיותר מ-36 שעות הוא לא עצם עין. לראיון הבלעדי איתנו הוא הגיע היישר מהשטח, בתום אירוע גדול שבא לסיומו המוצלח, כשהנעדרת נעמה פדידה, ממושב דבורה שבחבל תענך, נמצאה בריאה ושלמה, בתום כ-15 שעות של חיפושים אחריה: "זהו אירוע שמוגדר מבחינתנו בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר עם חשש לחיי הנעדרת״, מסביר סנ״צ גוזלן, ״עשרות רבות של שוטרים ביחד עם פרשים, כלבנים ומסוק משטרתי היו שותפים לחיפושים הנרחבים. לשמחתנו, היא נמצאה בסמוך לביתה ואלו אירועים שיכולים להסתיים גם אחרת", אומר סנ״צ גוזלן ומוסיף: "תוך כדי האירוע אנו צריכים לתת מענה לאזרחים ויש עוד לא מעט אירועים לטפל בהם. באותו הלילה עצרנו בעל בחשד שתקף את אשתו, עסקנו באירוע דקירות בעפולה ובנוסף, אירוע ירי באחד הכפרים, זו העבודה שלנו ואנו צריכים לתת את המענה".

סבב מינוי מפקדי תחנות במחוז הצפוני של המשטרה התקיים בחודש האחרון, ובמסגרת הסבב, החליף סנ"צ מאיר גוזלן, את נצ"מ יגאל חדד והתמנה כמפקד משטרת עפולה החדש. 
גוזלן, תושב עתלית, בן 46, נשוי ואב ל-3 ילדים, הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני נוסף במנהל עסקים. הוא החל את דרכו ביחידת המסתערבים של מג"ב, ומילא מספר תפקידי פיקוד ביניהם- קצין בילוש ביחידת ארז של מג״ב, קצין אג"מ של מג"ב רמון בגבול רצועת עזה, מ"פ, מפקד יסמ"ג חברון, ומפקד ימ"ר כפרי ארז. לפני כשנה עבר למשטרה הכחולה לתפקיד רמ"פ מבצעים ימ"ר צפון, וכעת מונה למפקד התחנה בעפולה.
מפקד משטרת עפולה בראיון בלעדי: ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״
סנ״צ מאיר גוזלן. ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״ צילום: מערכת עפולהנט
נפגשנו עם מפקד תחנה צנוע במיוחד, בלשכה צנועה לא פחות. סנ״צ גוזלן רגיש לכל פרט ופרט באיכות חיי תושבי העיר, ושמענו ממנו על העבודה המורכבת בעפולה וסביבתה. תחום השיפוט של תחנת עפולה הוא רחב, ותחת אחריותו של סנ״צ גוזלן נמצאים 165 אלף תושבים, שתי ערים (עפולה ויקנעם עילית), שש מועצות אזוריות והכפרים הרבים מסביב.

גוזלן מציב לעצמו מטרות ויעדים והוא קשוב לבקשות האזרחים, כפי שעולה בסקרים שהמשטרה עורכת: "לאזרחים בעפולה מאוד מציקה עבריינות רחוב, התפרצויות לרכבים ולבתי מגורים. בנוסף, סוגיית תאונות הדרכים בעיר מעסיקה רבות את התושבים, יש כאן לא מעט נפגעים ואני מתכוון להיות עם הפוקוס על מה שמציק לאזרח. מה שמאפיין את עפולה זה שיש כאן מגוון עבירות במגוון התחומים של איכות החיים כמו למשל, מוסיקה בשעות המאוחרות. מצד שני, אני רואה את גרף הפשיעה בעיר ואני משלב בין שני הנושאים וכך יוצר את היעדים".

גוזלן מרוצה מאיכות השוטרים בתחנה ומהכמות המספרית, אך תמיד שואף ליותר: "תחנת עפולה מונה כרגע 196 שוטרים והצפי הוא שנגיע ל- 260. זה הרבה שוטרים אבל אנו חיים במדינה שאף פעם זה לא מספיק. עם כל שוטר אנו ממצים את ה-150%. אנו עסוקים בערך השליחות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. יש כאן שוטרים שלא הולכים הביתה כי יש אירוע, ויש אנשים שבאים לאירוע מהבית, לא מכיר עוד ארגון כזה במדינה".
מפקד משטרת עפולה בראיון בלעדי: ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״
סנ״צ מאיר גוזלן. קריירה עשירה במשמר הגבול צילום: מערכת עפולהנט
גוזלן מדבר על מה שנחשף לראשונה באתר ״עפולהנט״, כי בשנת 2018 תפתח תחנת משטרה בכפר תבור, שתתמקד בטיפול בכפרים אכסאל, דבוריה, שיבלי וכפרי הזועביות של המועצה האזורית בוסתן אל מרג׳ וכך יפחת עומס המשימות המוטל על תחנת עפולה: "זה יתן שירות טוב יותר לישובים הקיימים, יאפשר לתחנת עפולה להתמקד בעיר עצמה ובסביבה הקרובה אליה וישדרג גם את תחנת עפולה. בסקרים שערכנו ביישובים הערבים גילינו, שמה שמפריע לאזרחים זה בריונות הרכב וזה פוגע להם מאוד באיכות החיים. תחנה כזו נפתחה בשביל שהציבור ישתמש בנו כמה שיותר", מסביר גוזלן.
מפקד משטרת עפולה בראיון בלעדי: ״תתקשרו למשטרה כמה שיותר״
סנ״צ מאיר גוזלן בלשכתו בתחנת משטרת עפולה צילום: מערכת עפולהנט
לגוזלן אין ספק כי אמון הציבור במשטרה זינק בשנים האחרונות: "הפניות הרבות שאנו מקבלים במוקד 100 מוכיחות כי הציבור מאמין בנו. אני רוצה שהציבור יתקשר כמה שיותר. ככל שהציבור יתקשר פחות, אנו פחות נהיה באותם מקומות וחבל". בדבריו מתייחס סנ״צ גוזלן לנושא עבירות גביית דמי החסות (פרוטקשן) ולנושא הפשיעה בעפולה ובסביבה: "רק לפני שלושה שבועות תפסנו לבנות חבלה בעיר והצלחנו למנוע את הפגיעה הבאה. לצד מגוון המשימות, צריך לוודא שלא מתפתחות לנו כנופיות רחוב שמחר בבוקר יהפכו למשפחות פשע. לשמחתי, המחוז הצפוני היום הוא חזק, וזה בא לידי ביטוי במבצעים גדולים, זאת לצד הפעילות היומיומית שלנו".

גוזלן מבקש לסיים את הראיון עם מסר ופונה לאזרחים: "הייתי שמח לראות את האזרחים משתלבים יותר ומשלבים ידיים עם המשטרה. נטילת יוזמה כמו סיירת ההורים, מתנדבים- כל אלה הם עצומה. אנחנו לא יכולים להיות בכל מקום, אבל בכל מקום אנחנו כן יכולים להשפיע".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
בקרוב על כביש 71!! יסלל מחדש הקטע מצומת יששכר לבית שאן
   
תלמידי י"ב ומתנדבים הגיעו לבתי המשפחות השכולות
   
הוכשרו מתנדבים שיעניקו שירות לאנשים עם מוגבלויות
   
עפולה: חוגגים עצמאות בכל העיר ועם כל המשפחה
   
כללית מחוז צפון: החל מבצע חיסוני המרותקים בביתם
   
עפולה: 'מיזם הזיכרון' לזכר חללי צה"ל חזר אחרי שנת הקורונה
   
עפולה מתייחדת עם בניה ובנותיה חללי הטרור ופעולות האיבה
   
מדליק משואה מהמרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית
   
מגדל העמק נפרדת
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |