עפולהנט חינוך - מקום ראשון לתלמידי כיתה ט' מרוגוזין בתחרות המדע
מקום ראשון לתלמידי כיתה ט' מרוגוזין בתחרות המדע

מאת: דני ברנר
יום רביעי, 9 בפברואר 2022, 20:37
מגדל העמק: הישג נוסף למערכת החינוך בדמות זכייה במקום הראשון בתחרות הארצית. מצטרף לזכיית ביה"ס כבית ספר מצטיין מטעם משרד החינוך בפעם השלישית ברציפות ורצף זכיות בתחרות "המכונה מופלאה"

מקום הראשון בתחרות "מסע מדע מייקרס" (צילום: אורט רוגוזין)

תלמידי ט'1 מבית ספר "אורט רוגוזין" במגדל העמק זכו במקום הראשון בתחרות "מסע מדע מייקרס". בתחרות השתתפו בתי ספר המשתתפים בתוכנית "הזנק מצוינות" שמטרתה לעודד תלמידים לבחור מקצועות מדעיים טכנולוגיים ולסיים את בית הספר עם בגרות איכותית. מטרת התחרות היא לעודד את התלמידים לבחור במקצועות המדעיים טכנולוגיים ולהקנות להם מיומנויות המתאימות למאה ה-21 כמו עבודת צוות, חשיבה יצירתית, חדשנות והתמודדות עם לוח זמנים.

במסגרת התחרות התלמידים קיבלו משימה שבועית שבה הם היו צריכים לבנות דגם שמתקיימים בו חוקים פיסיקליים שונים ולשפר אותו על פי קריטריונים שקיבלו במשימה. כדוגמה, התלמידים היו צריכים לבנות קופסה גלילית שחוזרת "לבד" למי שגלגל אותה. הקופסה מבוססת על המרות אנרגיה מאנרגיה קינטית לאלסטית. התלמידים היו צריכים להפגין כישורי בנייה, עבודת צוות וחשיבה יצירתית כדי לבנות את הדגם המוצלח והמרשים ביותר מבחינת ביצועים על פי הקריטריונים שקיבלו בתחרות. הקופסה שבנו תלמידי "אורט רוגוזין" הייתה הגדולה ביותר ועברה את המרחק הגדול ביותר לפני חזרתה.

בין המשימות השונות התלמידים היו צריכים לבנות גם מכונית הנוסעת באמצעות פרופלור, מצנחי פרופלור ומשגרי מטוסי נייר. בכל אחת מהמשימות התלמידים צברו את מירב הנקודות על היצירתיות והביצועים. לאורך התהליך, התלמידים למדו רבות על חוקים פיסיקליים שונים ועל היישומים השונים שלהם כמו החוק השלישי של ניוטון, חוק ההתמדה, חוק שימור האנרגיה מעגלים חשמליים ועוד. בנוסף, למדו התלמידים על שימוש בטכנולוגיות חדשניות כמו יצירת צורות תלת מימדיות בתוכנה והדפסתן במדפסת תלת מימד שיש בבית הספר כדי להשתמש בהן כחלקים שונים בדגם אותו הם היו צריכים לבנות. תלמידי הנבחרת הציגו מוטיבציה גבוהה, התמדה וכישורים יוצאי דופן מה שהוביל בסופו של דבר לתוצאה המרשימה של זכיה במקום הראשון.

מנהל ביה"ס דודי גריסרו ומנהלת חטיבת הביניים שרית טאלר אמרו על הזכייה: "גאה בתלמידים המקסימים שלנו שהצליחו לעמוד באתגרי התחרות בהצטיינות יתרה ובמורה אלירן יהב שהוביל את התלמידים להישג המרשים. הזכיה היא תוצר של פדגוגיה המתקיימת בבית הספר ששמה דגש על הכנת הבוגרים להתמודדות עם המציאות המשתנה ומקנה להם את מיומנויות המחר". ראש מינהל החינוך מלי אליגוב: "הזכייה הזו מצטרפת למסורת הזכיות בתחרות "המכונה המופלאה".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות
29/6/2022 דני ברנר
עפולה: העירייה השיבה להורים כחצי מיליון שקלים בעקבות הגדלת סבסוד לצהרונים עפולה: העירייה השיבה להורים כחצי מיליון שקלים בעקבות הגדלת סבסוד לצהרונים
15/6/2022 דני ברנר
'הכרישים' של עפולה 'הכרישים' של עפולה
7/6/2022 דני ברנר
עפולה: במערכת החינוך אומרים לא לחרמות עפולה: במערכת החינוך אומרים לא לחרמות
24/5/2022 דני ברנר
עפולה: יוצאת לדרך בנייתם של עוד תשעה גני ילדים חדשים עפולה: יוצאת לדרך בנייתם של עוד תשעה גני ילדים חדשים
17/5/2022 דני ברנר
מנהיגי המחר של מגדל העמק מנהיגי המחר של מגדל העמק
30/4/2022 קרן כהן
יהלום זכו בזהב יהלום זכו בזהב
31/3/2022 דני ברנר
תיכון 'אורט אורן' בעפולה נבחר בין 8 תיכונים פורצי דרך ברשת אורט תיכון 'אורט אורן' בעפולה נבחר בין 8 תיכונים פורצי דרך ברשת אורט
28/3/2022 דני ברנר
ממשיכים לשבור שיאים: 92 אחוז זכאות לבגרות ב ממשיכים לשבור שיאים: 92 אחוז זכאות לבגרות ב"אורט רוגוזין" מגדל העמק
22/3/2022 קרן כהן
מקום שלישי לחניכי יוניסטרים בעפולה מול וועדת השקעות ארצית מקום שלישי לחניכי יוניסטרים בעפולה מול וועדת השקעות ארצית
7/3/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות