עפולהנט חינוך - בית ספר ''רמון'': סיפור הצלחה
בית ספר "רמון": סיפור הצלחה

מאת: דני ברנר
יום שלישי, 25 בינואר 2022, 21:14
בתקופה המאתגרת הצליח הצוות החינוכי להעלות את אחוזי ההצלחה בקרב תלמידי בית הספר במגדל העמק

בית ספר רימון במגדל העמק (צילום: דוברות העירייה)

בתקופה מאתגרת ובסיום מחצית וקבלת התעודה, בית חינוך "רמון" במגדל העמק מהווה מסגרת של יציבות וחוסן פנימי לתלמידים. ב"רמון" רואים את הצורך בחיזוק החוסן הנפשי, תהליכי גוף - רוח - נפש המובילים לעשייה, למוטיבציה, להצלחות ולעמידה ביעדים. הצוות הוכשר ומלווה כל תלמיד בתהליכי אימון אישי.

בית החינוך נבחר עוד בשנת תשע"ז להוביל באגף מחקר ופיתוח של משרד החינוך את הפדגוגיה בכיתה ההטרוגנית. במקביל, הצוותים הוכשרו לעבוד עם התלמידים על טכניקות נשימה, מיינדפולנס, ויסות רגשי ותקשורת מקרבת מתוך אמונה כי בכולנו טמונה היכולת לתת, לאהוב, לעזור ולהצטיין. גם בתחום התקשוב הוביל בית החינוך את הטמעת התוכנית הארצית "בשביל המחר". תקופת הקורנה רק חיזקה ביתר שאת את דרכו החינוכית של בית החינוך. עם תשתית טכנו - פדגוגית מבוססת מחד וחוסן נפשי איתן מאידך, צלח הצוות בהצלחה יתרה את משבר הקורונה, והשינוי שחל בין כותליו מורגש בכל התחומים. 30% מבוגרי שכבת ו' משנת תשפ"א (שנת הקורונה) התקבלו לכיתת מופ"ת. בתחום הלימודי במפת ההתפתחות הבית ספרית נמצא כי משנת תשע"ט (טרום הקורונה) לשנת תשפ"א (שנת הקורונה) חלה עליה בהישגים במקצועות הליבה. עלייה משמעותית נוספת נרשמה אף במיצ"ב האקלים הבית ספרי משנת תשע"ז (טרום הקורונה) לשנת תש"ף, גם ברמה ארצית.

רגע השיא לשינוי שמתחולל הוא בחירתו של "רמון" להצטרף שוב ובפעם השנייה תוך חמש שנים לאגף מחקר ופיתוח של משרד החינוך כדי להוביל במחוז צפון עם עוד 20 בתי ספר את תחום "חשיבת עתיד". רינת שפטינצקי מנהלת בית הספר אמרה: "נפלה בחלקי הזכות להוביל את בית חינוך "רמון" לפסגות חדשות יחד עם צוות מופלא ומיוחד במינו שעובד מהלב באהבה, עם רשות תומכת ומלווה כאשר ראש העיר אלי ברדה המחזיק תיק החינוך וראש מינהל חינוך מלי אליגיוב שותפים לכל עשייה והצלחה. מודה מאד למנהלת המחוז ד"ר אורנה שימחון המהווה עבורי דמות מעוררת השראה והמפקחת ד"ר סיגל ברגר שזמינה קשובה ותמיד מחזקת, גם בדבריה בסיכום ועדה מלווה: "כרוחב הבסיס גובה הפסגה". תודה למדריכת חשיבת עתיד סמדר אלימלך ולתוכנית תובנות בחינוך. בזכותכם אנו מצליחים לשבור שיאים ולחשב מסלול מחדש".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עפולה: החלה הקמתה של מצללה לחצר בית הספר אלון יזרעאל עפולה: החלה הקמתה של מצללה לחצר בית הספר אלון יזרעאל
26/7/2022 דני ברנר
עפולה: בית ספר 'מעלות' ישודרג לקראת שנת הלימודים הבאה עפולה: בית ספר 'מעלות' ישודרג לקראת שנת הלימודים הבאה
19/7/2022 דני ברנר
עיריית עפולה השקיעה כ-5 מיליון שקלים בשדרוג מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה עיריית עפולה השקיעה כ-5 מיליון שקלים בשדרוג מוסדות חינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה
13/7/2022 דני ברנר
עפולה: כ-4,320 ילדים נרשמו לקייטנות העירוניות  עפולה: כ-4,320 ילדים נרשמו לקייטנות העירוניות
5/7/2022 דני ברנר
למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות למעלה מ-150 מיליון שקלים הוקצו לבניית מוסדות חינוך חדשים בעיר עפולה בשלוש השנים האחרונות
29/6/2022 דני ברנר
'הכרישים' של עפולה 'הכרישים' של עפולה
7/6/2022 דני ברנר
עפולה: במערכת החינוך אומרים לא לחרמות עפולה: במערכת החינוך אומרים לא לחרמות
24/5/2022 דני ברנר
עפולה: יוצאת לדרך בנייתם של עוד תשעה גני ילדים חדשים עפולה: יוצאת לדרך בנייתם של עוד תשעה גני ילדים חדשים
17/5/2022 דני ברנר
מנהיגי המחר של מגדל העמק מנהיגי המחר של מגדל העמק
30/4/2022 קרן כהן
יהלום זכו בזהב יהלום זכו בזהב
31/3/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות