עפולהנט בריאות - עאדל אכתילאת סמל לנחישות והצלחה
עאדל אכתילאת סמל לנחישות והצלחה

מאת: דני ברנר
יום שני, 6 בדצמבר 2021, 18:03
עאדל אכתילאת, מנהל הסיעוד של מנהלת נצרת ונוף הגליל של כללית מחוז צפון, ממסיימי התוכנית היוקרתית ענבר, "לא יכולתי לבקש התנסות או מבחן מעשי טוב יותר לתוכנית ענבר כמו תקופת הקורונה"

מימין לשמאל: יסמין ועאדל אכתילאת, ברוריה ריקון מנהלת הסיעוד המחוזית בטקס קבלת התעודה (צילום: דוברות כללית מחוז צפון)

בטקס סיום מכובד, במעמד שר הבריאות, מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ליות הקופות הוענקו תעודות הסיום לבוגרי התוכנית היוקרתית. ענבר - עתודה ניהולית במערכת הבריאות, הינה מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת הבריאות, המבוססת על כלל חלקיה: קופות חולים, בתי חולים, מטה ויחידות משרד הבריאות וצה”ל. התוכנית שואפת לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת הבריאות, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח יכולות ניהוליות ומנהיגותיות, וליצור רשת של מנהיגות ומנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במערכת הבריאות הציבורית בישראל.

עאדל, בן 44 מדבוריה, נשוי ליאסמין, רוקחת במקצועה, בוגר תואר ראשון בסיעוד של הדסה, האוניברסיטה העברית, תואר שני בסיעוד באוניברסיטת חיפה ותואר שני MBA במסגרת העתודה הניהולית של תכנית ענבר, מספר על עבודת הסיעוד בכלל ובתקופת הקורונה בפרט וכיצד הצליח לשלב, בשנתיים האחרונות, גם לימודים וחיי משפחה.

לימודים במסגרת התוכנית (ענבר)

בשנת 2019 התקבלתי לתוכנית העתודה ענבר, לאחר מיונים ארוכים והמלצות חמות ממנהליי בכללית. לא יכולתי לבקש התנסות או מבחן מעשי טוב יותר לתוכנית ענבר כמו תקופת הקורונה. התוכנית ברמה מאוד גבוהה, הלמידה והמטלות משולבות, אישיות וקבוצתיות והתמודדנו עם משימות מאתגרות. במקביל ללימודי התוכנית למדנו תוארMBA עם התמחות במערכות הבריאות שהווה השלמה מקצועית לתוכנית. המסע המשותף, לימודים ועבודה, לימד אותי עד כמה ניתן למתוח את גבול היכולות שלי, התמודדתי עם ריבוי משימות ואתגרים: ניהול צוותי סיעוד אשר ביום אחד עברו מעבודה בשגרה לעבודה בחרום, מתן שירות מיטבי לאוכלוסייה מפוחדת במצב של אי וודאות, מציאות שמשתנה מדי יום, לימודים אינטנסיביים וחיי משפחה.
הסיעוד בקהילה בתקופת הקורונה

על כתפי הסיעוד הונח נטל רב בתקופת הקורונה ואני מרגיש כי, מבלי להמעיט בחשיבותם של מקצועות רבים, שהיינו עמוד השדרה של מערכת הבריאות. אני מאמין כי סיעוד הוא תפקיד של שליחות, מקצועיות וחברתית, בנוסף להענקת טיפול תומך, אנו מהווים אוזן קשבת ומשענת אנושית עבור המטופלים בעיקר בימים של קושי וחוסר וודאות. בעולם בו הטכנולוגיה מתקדמת תמיד יישאר הצורך בעזרה ותקשורת אנושית ויחד עם זאת סיעוד הוא מקצוע העתיד ואפשר להתפתח בו מקצועית, ניהולית ואקדמית. מסכם עאדל

מה סייע לך בתקופה העמוסה?

מודה שכמעט נכנעתי לקושי, שבשילוב כל המשימות יחד, אבל, אני אדם שלא מרים ידיים ולא מוותר, למדתי להיאזר בסבלנות ולסמוך על כל האנשים הנפלאים שעובדים איתי. בנוסף הקפדתי על פעילות גופנית קבועה לפחות 3 פעמים בשבוע יחד עם בני משפחתי. אני מודה לעמיתים ולמנהלים שלי, שגילו כלפי לאורך כל התקופה סבלנות והכלה אין קץ.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הרופא המסור של המדינה הרופא המסור של המדינה
19/5/2022 דני ברנר
האחות מלכה טל יקירת המושבה יבנאל האחות מלכה טל יקירת המושבה יבנאל
14/5/2022 דני ברנר
תקופת הפריחה תקופת הפריחה
12/4/2022 דני ברנר
חוגגים עם ידידים חוגגים עם ידידים
12/4/2022 דני ברנר
מחוז צפון של כללית זכה למחוז המצטיין מבין 8 מחוזות הכללית לשנת 2021 מחוז צפון של כללית זכה למחוז המצטיין מבין 8 מחוזות הכללית לשנת 2021
5/4/2022 דני ברנר
שירות חדש במרפאת נשים מרכז רפואי כללית נוף הגליל דרומית שירות חדש במרפאת נשים מרכז רפואי כללית נוף הגליל דרומית
31/3/2022 דני ברנר
כללית עומר עפולה: דיגיטליים בכל גיל כללית עומר עפולה: דיגיטליים בכל גיל
31/3/2022 קרן כהן
 פותחים את הלב פותחים את הלב
31/3/2022 דני ברנר
מומחי הגסטרו של כללית מחוז צפון על המודעות לסרטן המעי הגס מומחי הגסטרו של כללית מחוז צפון על המודעות לסרטן המעי הגס
22/3/2022 דני ברנר
המערך הנוירוכירורגי של בילינסון מגיע לכללית מחוז צפון המערך הנוירוכירורגי של בילינסון מגיע לכללית מחוז צפון
22/3/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות