עפולהנט בריאות - יום הסוכרת הבינלאומי
יום הסוכרת הבינלאומי

מאת: דני ברנר
יום שני, 15 בנובמבר 2021, 17:00
השירותים והטכנולוגיות העומדים לרשות המטופלים בכללית מחוז צפון

יום הסוכרת הבינלאומי (צילום: דוברות כללית מחוז צפון)

סוכרת סוג 2 היא מחלה כרונית אך ניתנת לטיפול ומניעה. טיפול בחולי הסוכרת ואיתור חולים פרא-סוכרתיים הינו יעד מרכזי בכללית היות ומדובר במחלה כרונית שרוב השפעותיה אינן מורגשות באופן מיידי. מעקב רפואי סדיר, בדיקות תקופתיות והקפדה על אורח חיים בריא כדי לאזן הסוכרת עשויים לסייע בדחיית או בפחתת סיבוכי המחלה. בכללית פועלות שורה של תוכניות למעקב וטיפול יזום אחר חולי הסוכרת הכולל בדיקות תקופתיות ואיזון סוכרת ומחלות נילוות (יתר לחץ דם ויתר כולסטרול) לצד טכנולוגיות חדישות המאפשרות ניטור של רמות הסוכר בדם.

מרכזים רב מקצועיים לטיפול בסוכרת

"בכללית מחוז צפון ארבעה מרכזים רב מקצועיים לטיפול בסוכרת הכוללים רופא מומחה סוכרת אחות עם הכשרה על בסיסית בסוכרת, דיאטנית וליווי של עו"ס יעודית למחלות כרוניות וסוכרת. במרכזי הסוכרת הותקנו תוכנות וכלים טכנולגיים החיוניים לטיפול במחלת הסוכרת כמו פריקת נתוני מדי סוכר, משאבות וחיישנים.

המרכזים ממוקמים במרכזי רפואה יועצת ובכך מקבלים מעטפת רחבה של רפואה יועצת כמו יעוץ של רופאה זיהומולגית ,רופא כלי דם אורטופד וקרדיולוג. בנוסף, אנו מעניקים למטופלים, שרות מרפאת כף רגל סוכרתית וכאשר מטופל מגיע ליעוץ סוכרת ובבדיקה מתגלה שינוי במבנה כף הרגל, הוא מופנה ליעוץ מומחה כף רגל סוכרתית.

גישה ייחודית המיושמת במרפאות הקהילה היא, הכשרת מספר רופאי משפחה לתחום הסוכרת המשמשים כיועצים לכלל המרפאות ובכך נותנים מענה לכלל החולים הזקוקים לו".מספר ראיד אטרש מומחה ורכז סוכרת מחוזי.

טיפול קבוצתי וסדנאות

אחת השיטות המקובלות כיום לתמיכה ושיפור הטיפול בחולי הסוכרת היא על ידי טיפול קבוצתי אשר תורם להעלאת הידע והמודעות ומשפר איזון מדדים קליניים,המפגשים נעשים בקבוצות קטנות והדיון בו יעיל. סדנת מפות שיח היא שיטה ליצירת שינוי, למידה ומעורבות בריאותית של המטופל והיא מושגת בדרך של משחק קבוצתי, שיטה זו שונה מצורת הלמידה הדידקטית המסורתית ובעלת תוצאות טובות בהיענות והיצמדות לטיפול הסדנאות מתקיימות בעברית ובערבית, רישום לסדנא יש לתאם מול מרפאת האם.

לצד העבודה הענפה הנעשת במחוז הצפון, להגברת המודעות למחלה ולסיבוכיה וכן חינוך לאורח חיים בריא ומניעת סוכרת, ישנן טכנולוגיות חדישות העומדות לרשות מטופלי הכללית למניעה וטיפול בסוכרת.
טכנולוגיות חדישות:

בלעדי בכללית: מד סוכר רציף, מתקדם וייחודי מסוגו בעולם. ניטור רמות סוכר באמצעות חיישן תת עורי המוחלף אחת לחצי שנה, במקום אחת ל-7 עד 14 ימים.
איזון רמות הסוכר בדם הוא אתגר הניצב בפניי כל חולה סוכרת. האתגר משמעותי יותר כאשר מדובר בחולי סוכרת סוג 1 הנדרשים לבצע מספר בדיקות מדי יום על מנת להגיע לאיזון. לנוכח הקושי באיזון הסוכר כללית מציעה למטופלי סוכרת סוג 1 מד סוכר רציף, חדיש וייחודי מסוגו בעולם, המתאים לשימוש למשך כחצי שנה ללא צורך בהחלפת חיישן (סנסור) אחת ל- 7-14 ימים. מדובר במערכת Eversense XL, שהיא הראשונה והיחידה בעולם המאפשרת ניטור רמות סוכר עד 180 יום ועם רמת דיוק יוצא דופן. המערכת כוללת חיישן המוחדר תת עורית , היא כוללת משדר חכם עם רטט ואפליקציה לניהול נתונים, מספקת התרעות על ירידה או עליה ברמות הסוכר בדם. שלא כמו במערכות אחרות לניטור סוכר, הדורשות החלפות חיישנים בתדירות גבוהה יחסית (בין 7 ל- 14 יום), מערכת Eversense XL נחשבת למיכשור רפאי מהעידן החדש והמתקדם של ניטור רציף.

כללית אקטיב:
אפלקציית מוביל המוצעת ללקוחות כללית מושלם ומסייעת בעידוד אורח חיים בריא. התוכנית נותנת תגמול על עמידה ביעדים בריאותיים. האפלקיציה מתאימה יעדים אישים לשיפור הבריאות והביצועים נמדדים בהתאם ליעד שבועי כדי לעודד את המשתמשים להתמיד ולהתקדם.

DayTwo:
תוכנית לאיזון רמות הסוכר בדם באמצעות מיפוי ההרכב הייחודי של חיידקי המעי המאפשר לדעת אילו מאכלים מעלים את רמות הסוכר בדם ואלו לאו ובכך לשמור על רמת סוכר מאוזן. השירות כולל מיפוי גנטי של חיידקי המעי + אפלקיצית תזונה מותאמת אישית שאפשר לבדוק אילו מזונות מומלצים לאיזון רמת הסוכר בדם ולבנות תפריט אישי + התייעצות עם דיאטנית און-ליין של כללית. מתאים לאנשים אם סוכרת (סוג 2); אנשים עם טרום סוכרת. במחיר בלעדי ללקוחות כללית 830 ₪.

לקוחות כללית מושלם זכאים
להחלמה לאחר אשפוז בגין מחלת הסוכרת, סדנת אורח חיים בריא לאוכלוסיה בסיכון , התייעצות עם רופא מומחה בנושא סכרת ותרופות מרשם בהנחת מושלם/ כיסוי מורחב לתרופות מרשם והתוויות מחוץ לסל באישור מיוחד.

ביום הסוכרת הבינלאומית ניקח רגע ונחשוב על אורח החיים שלנו, מה אנחנו יכולים לעשות בשביל להיות בריאים יותר. איזה מזונות אנחנו יכולים להוריד מהתפריט ואילו להוסיף וכן איזה פעילות גופנית אנחנו יכולים להוסיף לשגרת החיים שלנו. לפי כל הספרות אורח חיים בריא יכול למנוע התפתחות מחלת הסוכרת או לדחות התפרצותה . סיכם ד"ר טנוס כורזום מנהל רפואי כללית מחוז צפון.

  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הרופא המסור של המדינה הרופא המסור של המדינה
19/5/2022 דני ברנר
האחות מלכה טל יקירת המושבה יבנאל האחות מלכה טל יקירת המושבה יבנאל
14/5/2022 דני ברנר
תקופת הפריחה תקופת הפריחה
12/4/2022 דני ברנר
חוגגים עם ידידים חוגגים עם ידידים
12/4/2022 דני ברנר
מחוז צפון של כללית זכה למחוז המצטיין מבין 8 מחוזות הכללית לשנת 2021 מחוז צפון של כללית זכה למחוז המצטיין מבין 8 מחוזות הכללית לשנת 2021
5/4/2022 דני ברנר
שירות חדש במרפאת נשים מרכז רפואי כללית נוף הגליל דרומית שירות חדש במרפאת נשים מרכז רפואי כללית נוף הגליל דרומית
31/3/2022 דני ברנר
כללית עומר עפולה: דיגיטליים בכל גיל כללית עומר עפולה: דיגיטליים בכל גיל
31/3/2022 קרן כהן
 פותחים את הלב פותחים את הלב
31/3/2022 דני ברנר
מומחי הגסטרו של כללית מחוז צפון על המודעות לסרטן המעי הגס מומחי הגסטרו של כללית מחוז צפון על המודעות לסרטן המעי הגס
22/3/2022 דני ברנר
המערך הנוירוכירורגי של בילינסון מגיע לכללית מחוז צפון המערך הנוירוכירורגי של בילינסון מגיע לכללית מחוז צפון
22/3/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות