עפולהנט ספורט - הבית הטבעי לפעילות שטח אתגרית - אליפות אנדורו בגלבוע
הבית הטבעי לפעילות שטח אתגרית - אליפות אנדורו בגלבוע

מאת: מערכת היום בעמק
יום שני, 13 בדצמבר 2021, 17:04
אבן דרך מרכזית בקידום הספורט המוטורי בגלבוע, נרשמה ביום שישי האחרון (10.12), כאשר ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור, הזניק את אליפות ישראל באנדורו, שהגיעה לראשונה לגלבוע

אליפות אנדורו בגלבוע (צילום: עדי שפרן בדרך שלי)

"אנו לא מפסיקים לפעול ולייחד את הגלבוע כשמורת טבע, שהופכת את תנאי הטבע שבה להזדמנויות ספורטיביות ותיירותיות", אומר עובד נור, "בהמשך לשיתוף הפעולה שיצרנו עם התאחדות הספורט המוטורי, אנו גאים לארח את סבב מספר 7 באליפות ישראל באנדורו! הייתה זו בהחלט הזנקה לעוד ועוד אירועי ספורט ותיירות אקסטרים בגלבוע, הבית הטבעי של הספורט האתגרי", אומר ראש המועצה.

אנדורו הוא ענף ספורט מוטורי יוקרתי במיוחד, הזוכה לעניין הולך וגובר בארץ. המרוצים נערכים על גבי אופנועי שטח, והרוכבים נדרשים לסיבולת גבוהה שלהם ושל האופנוע. למעלה מ-1000 איש הגיעו לצפות במרוץ (הרבה יותר ממה שצפו מארגני התחרות), שנערך בשיפוליו המזרחים של תל-יזרעאל, במיקום המאפשר גישה נוחה לקהל הספורט המוטורי, שנהנה מצפיה נוחה על רוב רובו של המסלול.

חינוך וספורט בגלבוע נמצאים כבשגרה בפסגת ההצטיינות, גם בתחום אופנועי השטח, וכך היו נשואות עיני המקומיים, לדן מיה (בן 30) מגן-נר, מרוכבי השטח המוכשרים בישראל (אלוף הארץ 5 פעמים!), שלא אכזב גם הפעם, ובמרוץ "הביתי" סיים במקום הראשון בקטגוריה המקצועית! זכייה זו מעמידה כעת את מיה במקום השני באליפות ישראל עצמה. "מסלול מהיר כמו שאנחנו אוהבים", אמר דן מיה, בסיום המרוץ. "אנדורו אמיתי עם המון עצים, אבנים חלקות מהגשם שירד (יממה לפני), ירידות, עליות, אפילו רכיבה של קרוס טסט על השדה. פשוט מרוץ אדיר, עם תנאים מושלמים. תודה לכל העוסקים במלאכה, ובראשם למועצה ולעומד בראשה, עובד נור", אומר מיה.

בנוסף לדן מיה, השתתפו במרוץ עוד 8 רוכבים בוגרים מיישובי הגלבוע, כאשר שלו שחר (מושב ברק), זוכה במקום הראשון בקטגוריות 'עממית', ואילו גל מיה (אחיו של דן, מגן-נר), הגיע למקום השלישי בקטגוריה זו. גאווה נוספת וייחודית בגלבוע בא לביטוי בשילוב הדור הצעיר של בני ובנות המועצה שצמחו, והתפתחו כרוכבים בגלבוע. השתתפותם בלטה במיוחד בקטגוריות שהוקצו לצעירים. כך, היה זה איתמר עציוני (רם-און), שזכה במקום הראשון בקטגוריה 'סופר ג'וניור', ואילו נבו שינו (מגן שאול), קטף את המקום השלישי בתחרות זו. עוד השתתפו בקטגוריה זו- הנדרי ליאם (מיטב), ואורי מורד (מבית השיטה). בקטגוריות 'ג'וניור מתחילים', השיג עומר פלקוביץ (כפר יחזקאל), את המקום השני! עוד השתתפו בקטגוריה זו עילאי הייק (מגן שאול, מקום 5), שני ועינב רמות (רמת-צבי), ורותם חודוש (רם-און). בקטגורית 'ג'וניור עממית', הגיע איתי שחל (אומן), למקום הרביעי והמכובד.
נדמה שיותר מהקהל, היו אלו עשרות רוכבי האופנועים שנהנו מתנאי השטח הייחודים שיודע הגלבוע להציע על רקע המשעולים הציוריים, מזג אוויר צלול ושמשי אחרי גשם, ונקודות תצפית לנוף פנורמי מהיפים בישראל. התגובות המפרגנות לא הפסיקו להגיע למארגנים בסיום האירוע. "אירופה הגיעה לגלבוע!", סיפר תומר שמש, מבכירי רוכבי האנדורו בארץ. "מסלול מדהים על צלע הר, סימונים במקום, עשב וסלעים חלקלקים, ובעיקר קהל בכל פינה של המסלול! ככה מרגיש מרוץ אמיתי וככה יוצרים תרבות ספורט מוטורי. אז כל הכבוד ותודה להתאחדות הספורט המוטורי, ולמוא"ז הגלבוע על מרוץ שלא נשכח הרבה זמן!" סיכם שמש.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
הניצחון הגדול של ליניר מעפולה הניצחון הגדול של ליניר מעפולה
24/5/2022 דני ברנר
הפועל מגדל העמק נשארה בליגה א' הפועל מגדל העמק נשארה בליגה א'
30/4/2022 דני ברנר
שרשרת הישגים למתאגרפי עפולה באליפות ישראל שרשרת הישגים למתאגרפי עפולה באליפות ישראל
26/4/2022 דני ברנר
אליפות הכושר הגופני של מחוז צפון נערכה בעפולה אליפות הכושר הגופני של מחוז צפון נערכה בעפולה
14/3/2022 דני ברנר
טורניר טורניר "שער שוויון" התקיים במגדל העמק
1/3/2022 דני ברנר
שרשרת הישגים לנבחרת ההתעמלות המקומית באליפות עפולה הפתוחה בהתעמלות אומנותית 2022 שרשרת הישגים לנבחרת ההתעמלות המקומית באליפות עפולה הפתוחה בהתעמלות אומנותית 2022
22/2/2022 דני ברנר
היסטוריה: לראשונה הוקמה בעפולה מחלקת נשים בכדורגל היסטוריה: לראשונה הוקמה בעפולה מחלקת נשים בכדורגל
31/1/2022 דני ברנר
עפולה: שיא נרשמים לבית הספר החדש לשחייה עפולה: שיא נרשמים לבית הספר החדש לשחייה
10/1/2022 דני ברנר
עיריית עפולה מסיימת את הפיתוח של קריית הספורט בגין עיריית עפולה מסיימת את הפיתוח של קריית הספורט בגין
27/12/2021 דני ברנר
לראשונה אחרי שני עשורים: הוקמה קבוצת קט-סל בנות בעפולה לראשונה אחרי שני עשורים: הוקמה קבוצת קט-סל בנות בעפולה
13/12/2021 דני ברנר
רכילות
רכילות ספורט
מפגש ידידות    מפגש ידידות
מאת: מערכת עפולהנט
סבא למופת    סבא למופת
מאת: שלומי אלבז
חוגג ומאושר    חוגג ומאושר
מאת: שלומי אלבז
פרחים לקפטן לשעבר    פרחים לקפטן לשעבר
מאת: שלומי אלבז

כל הכתבות הקודמות