עפולהנט חדשות - בעפולה יצאו למבצע: עיר ללא 'מוקשים'
בעפולה יצאו למבצע: עיר ללא 'מוקשים'

מאת: דני ברנר 
יום רביעי, 15 ביוני 2022, 04:57
בעיריית עפולה החליטו להרים הילוך במאבק נגד גללי כלבים, לצד קמפיין הסברה הגבירו באגף שפ"ע אכיפה במסגרתה חולקו ויחולקו דוחות בעלות של 730 שקלים לבעלי כלבים שלא יאספו גללים בכל רחבי העיר

תושבת העיר שחיסנה את כלבה וקיבלה מתקן שקקי (צילום: דוברות העירייה)

צואת כלבים מהווה מטרד אורבני קשה, הפוגע קשות באיכות החיים של התושבים ומהווה סיכון בריאותי חמור הכולל בית גידול לחיידקים וטפילים המפיצים מחלות שונות. מתוך מודעות הולכת וגוברת לחומרת המפגע, החלו רשויות מקומיות וביניהן העיר עפולה להתמודד במגוון דרכים במטרה לגרום לבעלי כלבים לאסוף את גללי כלביהם.

בעיריית עפולה החליטו להרים הילוך בתופעה ויצאו לאחרונה למבצע שכלל קמפיין פרסומי והגברת האכיפה במרכז העיר ובשכונות השונות כולל חלוקת דוחות בסכום של 730 שקלים לבעלי כלבים משוחררים ולכאלה שייתפסו מבלי לאסוף את גללי כלביהם.

באגף הפיקוח ציינו כי למבצע הוקצה צוות של 15 בעלי תפקידים ובראשם מנהל אגף שפ"ע איציק בן סימון ומנהל הפיקוח יהודה כהן, כל מנהלי האזור וכמובן פקחי שיטור ופקחים עירוניים והוא יימשך גם בחודשים הקרובים במלוא העוצמה. עוד הוסיפו באגף כי מאז החל המבצע ניתנו עשרות התראות ודוחות על כלבים משוטטים וגללי צואה. עוד הוסיפו כי בימים אלה מחלקת המחלקה הווטרינרית מחזיק שקיות לכל תושב שמגיע לחסן את כלבו בפניי כלבת ובחודשים הקרובים ייצא לדרך סבב נוסף של הצבת עמודי "שקקי" נוספים ברחבי העיר ובשכונות.

מנהל מחלקת הפיקוח, יהודה כהן, התייחס לנושא גללי הכלבים: "במסגרת המבצע ניתנו לתושבים התראות רבות לצד דוחות גבוהים אך חשוב גם לציין כי רוב בעלי הכלבים מכבדים את החוק והמרחב הציבורי, הם מסתובבים עם הכלבים קשורים ברצועה ואוספים אחריהם את הגללים מה שיכול להצביע על שינוי מבורך".
מנהל אגף שפ"ע, איציק בן סימון, התייחס לתופעת הכלבים המשוטטים ואמר: "תופעת הכלבים המשוטטים גוברת, בעלי כלבים מתירים את הכלבים לטיול עצמאי ועשיית צרכים והדבר עלול להביא לסכנות כגון נשיכה ותקיפת עוברי אורח, הדבקה בכלבת וכן עשיית גללי כלבים ללא איסוף המהווה פגיעה בתברואה העירונית. השנה אנו פועלים בהיקף חסר תקדים בלכידת כלבים משוטטים ורשמנו עליה של 230% ביחס לשנה הקודמת, כאשר עשרות כלבים נתפשים בכל חודש".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה
15/8/2022 דני ברנר
לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים
15/8/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הכנה לסטודנטים  לקראת האקדמיה מגדל העמק: הכנה לסטודנטים לקראת האקדמיה
10/8/2022 דני ברנר
ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ"ל הדואר בנושא פתיחת סניף הדואר בעפולה עילית
9/8/2022 דני ברנר
עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים
9/8/2022 דני ברנר
ילדי עפולה חכמים בשמש ילדי עפולה חכמים בשמש
2/8/2022 דני ברנר
עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה
2/8/2022 קרן כהן
נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה
2/8/2022 דני ברנר
מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה
26/7/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים
26/7/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות