עפולהנט חדשות - עפולה העיר הראשונה בצפון שתפעיל פיילוט מערך קורקינטים
עפולה העיר הראשונה בצפון שתפעיל פיילוט מערך קורקינטים

מאת: דני ברנר 
יום שני, 29 בנובמבר 2021, 20:00
עיריית עפולה השיקה פיילוט משותף עם חברת BIRD להקמת מערך קורקינטים במסגרתו יפוזרו ברחבי העיר 100 כלים שיהוו אלטרנטיבה נוספת לתחבורה ציבורית, דילול של העומס בכבישים והפחתה של הזיהום

הקורקינטים הראשונים בעפולה (צילום: דוברות העירייה)

הקורקינטים השיתופיים מצפינים לעפולה: חברת בירד (BIRD) הבינלאומית זכתה במכרז להפעלת הפיילוט בעפולה שתהפוך לעיר הראשונה בצפון שתפעיל מערך קורקינטים שיהוו אלטרנטיבה נוספת של תחבורה ציבורית חדשה, נוחה, יעילה וירוקה במטרה להפחית את העומסים והזיהום בכבישים.

במסגרת הפיילוט אותו הוביל מנכ"ל החברה הכלכלית נתנאל כהן, יפוזרו בתחילה 100 קורקינטים במוקדים שונים בעיר אותם יהיה ניתן להשכיר באמצעות אפליקציה נוחה ונגישה בעלות שימוש דומה לערים השונות בהן פועלת החברה ברחבי הארץ כגון ת"א, ר"ג, גבעתיים, אילת, קיסריה, חולון, ופתח תקווה.

בהמשך, לאחר קבלת נתוני הנסיעות והמסלולים של הכלים מדי חודש, יבחנו בחברה הכלכלית את הצירים הפופולריים ביותר בהם רכבו תושבי העיר ומנתונים אלה ייגזר התכנון להקמת תשתית ראויה ובטוחה של שבילי האופניים וקורקינטים לצד מוקדי חנייה שבהם ירוכזו הקורקינטים ברחבי העיר.

הפיילוט החדש הושק באירוע שבו יכלו תושבי העיר להתנסות ברכיבה על קורקינט והוא ילווה בקמפיין הטמעה פרסומי שיתמקד בנושא הבטיחותי של הרוכבים שיכלול נהיגה מגיל 18 ומעלה ותותנה אך ורק בחבישת קסדה וכן בהגבלת מהירות של הכלים עד 25 קמ"ש בלבד ובאזורים מסוכנים אף פחות מכך.

קורקינטים של חברת BIRD (צילום: דוברות העירייה)
חברת Bird ייסדה את תחום הקורקינטים השיתופיים בישראל ובעולם. החברה פועלת בלמעלה מ – 160 ערים ברחבי הגלובוס, כאשר לארץ נכנסה באוגוסט 2018. מנתוני החברה עולה כי 30 אחוזים מכלל הנסיעות מתבצעות בין השעות 08:00 – 10:00 ובין 17:00 – 19:00 אל מרכזי העבודה וחזרה מהם. עוד עולה כי 25% מכלל הנסיעות הן נסיעות קישוריות לאמצעי התחבורה השונים – רכבות אוטובוסים וכו'.

מנכ"ל BIRD ישראל, יניב ריבלין: "אנחנו ממשיכים את המהפכה ומגיעים לעיר השמינית בישראל. לאחר קרוב 3 שנות פעילות אנו כבר יודעים לומר כי המוצר שלנו מהווה פתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון ולנסיעות בתוך העיר. מטרתנו היא להפחית את השימוש ברכב הפרטי ואני בטוח שגם בעיר עפולה נראה את התוצאות בשטח כפי שאנו רואים בחלקים רבים בישראל בהם אנו פועלים. נמשיך לעשות לילות כימים על מנת להפיץ את הבשורה של BIRD לערים נוספות ברחבי הארץ".

מנכ"ל החכ"ל, נתנאל כהן, אמר: "עפולה שרובה עיר מישורית צומחת בשנים האחרונות בצעדי ענק והיה זה אך מתבקש שנוסיף אלטרנטיבה נוספת של תחבורה ציבורית זולה וירוקה שתקווה להפחית את עמוסי התנועה. יחד עם זאת הקפדנו ונקפיד על נהלי בטיחות נוקשים כולל אכיפה מוגברת במהלך חודשי הפיילוט ועד להקמת תשתית ראויה ובטוחה לרכיבה בקורקינטים ואופניים בכל רחבי העיר".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
המהפך של מעין המהפך של מעין
24/5/2022 דני ברנר
עפולה: פותחים את עונת הרחצה בבריכות העירוניות עפולה: פותחים את עונת הרחצה בבריכות העירוניות
22/5/2022 דני ברנר
״הניצחון שלי על עזה״ ״הניצחון שלי על עזה״
20/5/2022 דני ברנר
אלי ברדה נבחר ליקיר קהילת יהודי קווקז אלי ברדה נבחר ליקיר קהילת יהודי קווקז
19/5/2022 מערכת היום בעמק
הפסטיבל המוטורי הגדול בישראל מגיע לעפולה הפסטיבל המוטורי הגדול בישראל מגיע לעפולה
17/5/2022 דני ברנר
רק שתי טיפות רק שתי טיפות
14/5/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הריעו למצטיינים מגדל העמק: הריעו למצטיינים
9/5/2022 דני ברנר
קונצרט בגן הילדים קונצרט בגן הילדים
9/5/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה זכה באליפות העולם בשחמט אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה זכה באליפות העולם בשחמט
9/5/2022 דני ברנר
מגבורות למצוות מגבורות למצוות
30/4/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות