עפולהנט חדשות - עפולה: מהנדס העירייה ישראל קנטור פורש אחרי כשני עשורים
עפולה: מהנדס העירייה ישראל קנטור פורש אחרי כשני עשורים

מאת: דני ברנר 
יום רביעי, 23 בדצמבר 2020, 06:49
בשבוע הבא יסיים מהנדס העירייה הוותיק של עיריית עפולה, ישראל קנטור, קצת פחות מ-20 שנות שירות ציבורי במהלכם הטביע את חותמו על עשרות פרויקטים, מוסדות חינוך ומוסדות ציבור ברחבי העיר עפולה. האיש שבנה את עפולה

שי קטן על תרומה גדולה. ראש העיר אבי אלקבץ עם מהנדס העיר הפורש ישראל קנטור (צילום: דוברות העירייה)

בעוד 4 שנים תציין עפולה 100 שנים להקמתה. עשרות שנים במהלכם נבנתה עפולה והתפתחה כבירת העמק וכעיר מחוז מרכזית המעניקה שירותים לעשרות אלפי אנשים מעפולה ויישובי הסביבה בפרט והצפון בכלל אך אין ספק שאת הקפיצה הגדולה שלה ביצעה עפולה בשני העשורים האחרונים כאשר הפכה להיות אחת הערים המובילות בצפון ונהירה מוגברת של משפחות צעירות שהעתיקו ביתם לעיר בעקבות ההתפתחות המואצת שכללה שכונות מגורים חדשות, מסחר משגשג, מבני ציבור חדשים, מתקני ספורט חדשים ובשנתיים האחרונות גם מהפכה אדירה במבני מוסדות החינוך שהציבה אותה במקום הרביעי במדינה בהגירה חיובית של משפחות צעירות.

מי שעמד בראש אגף ההנדסה לאורך שני העשורים האחרונים במהלכן נרשמה הקפיצה הוא המהנדס ישראל קנטור (67) שעבד ברוב הזמן לצדו של ראש העיר אבי אלקבץ, כמנכ"ל וכראש עיר לאורך השנים, והשניים חתומים יחד על מאות פרויקטים, מהקטנים ועד הגדולים ברחבי העיר ובראשם הפארק העירוני שנחשב לאחד הפארקים המפוארים בארץ, מתחם הספורט בעפולה עילית שבו הובילו את בנייתו של אצטדיון כדורגל עירוני הכולל מתחם אימונים מפואר, בריכת שחייה ומגרשי טניס חדשים, בית 'יד לבנים', מרכז הורים וילדים, המרכז לגיל הרך, מרכז טניס עירוני, מתחם ספורט 'בגין' בעפולה הכולל אצטדיון כדורגל, אולם כדורסל מודרני ומגרשי ספורט ובשנתיים האחרונות מהפכה אדירה במבני החינוך בעיר עם בנייה, הרחבה ושדרוג של כל בתי הספר בעיר ובנייה של כ-30 גני ילדים חדשים וכאמור שכונת המגורים 'רובע יזרעאל' שנבנתה כדי ליצור את 'חיבור העפולות' ולקדם צדק חברתי בין העיר עפולה לשכונות הוותיקות עפולה עילית וגבעת המורה.

בישיבת המועצה האחרונה נפרדו ראש העיר אלקבץ, סגניו חביב פרץ ושלמה מליחי, חברי המועצה והנהלת העיר מהמהנדס קנטור והעניקו לו שי על תרומתו לבניית העיר עפולה. במהלך הטקס הספונטני (לאחר הסרת הגבלת הקורונה יתקיים טקס רשמי וגדול יותר) אמר אלקבץ: "את קנטור הכרתי בשנת 2002 וכבר בפרויקט הראשון שלנו הצבנו בפניו לוח זמנים צפוף עד בלתי אפשרי. שם למדתי לראשונה שאין דבר בלתי אפשרי עבור קנטור, שידע לממש את חזוני כראש העיר, הלכה למעשה, בביצוע הפרויקטים הכי גדולים שידעה העיר. אני רוצה להודות לו על תרומתו הענקית לעיר ומאחל לו המון הצלחה בהמשך הדרך".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מנהל חדש מונה למרכז הרפואי העמק מנהל חדש מונה למרכז הרפואי העמק
29/6/2022 דני ברנר
מרכז רפואי העמק: שיחזור מוצלח של אצבע שנקטעה מרכז רפואי העמק: שיחזור מוצלח של אצבע שנקטעה
29/6/2022 מערכת היום בעמק
שביל של יהלום שביל של יהלום
29/6/2022 דני ברנר
נחנכה רשת סיבים אופטיים בעפולה במעמד שר התקשורת נחנכה רשת סיבים אופטיים בעפולה במעמד שר התקשורת
23/6/2022 דני ברנר
בכללית מחוז צפון הושק המכון להתפתחות הילד החדש בעפולה בכללית מחוז צפון הושק המכון להתפתחות הילד החדש בעפולה
23/6/2022 דני ברנר
יחידת 8200 תכשיר את תלמידי עפולה יחידת 8200 תכשיר את תלמידי עפולה
15/6/2022 דני ברנר
עפולה מצדיעה ל-3,784 המילואימניקים שלה עפולה מצדיעה ל-3,784 המילואימניקים שלה
15/6/2022 דני ברנר
חדש בעפולה: תכנית חדש בעפולה: תכנית "אפשריבריא"
7/6/2022 דני ברנר
שברו את השיא: שיא עירוני של 97% בזכאים לבגרות בקרית החינוך 'אורט אורן' בעפולה עילית שברו את השיא: שיא עירוני של 97% בזכאים לבגרות בקרית החינוך 'אורט אורן' בעפולה עילית
7/6/2022 דני ברנר
תנובה חוגגת עם החברה למתנסים עשור למיזם 'בתי לגדול טוב' תנובה חוגגת עם החברה למתנסים עשור למיזם 'בתי לגדול טוב'
1/6/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות