עפולהנט חדשות - עפולה: חינוך סביבתי כבסיס להקניית ערכים במוסדות החינוך בעיר
עפולה: חינוך סביבתי כבסיס להקניית ערכים במוסדות החינוך בעיר

מאת: קרן כהן 
יום שלישי, 24 ביולי 2018, 12:02
ממשיכים להכשיר את מוסדות החינוך כמוסדות ירוקים בשיתוף עם המשרד להכנת הסביבה. עפולה עולה כיתה בתחום החינוך הסביבתי ומכשירה גנים ובתי ספר יסודיים בין היתר גם כמוסדות חינוך ירוקים. במהלך השנים האחרונות תוגברו הלימודים בנושא הקיימות והמחלקה לאיכות הסביבה בעיריית עפולה הובילה, הדריכה לוותה והכשירה מספר בתי ספר וגני ילדים כמוסדות חינוכיים ירוקים

מיחזור פחים בעפולה (צילום: דוברות העירייה)

את ההכרה/הסמכה כגנים ירוקים קבלו הגנים הבאים: סיתוונית א',חושן א, גן פעמון, גן ניר ב',תרשיש ב',גן סוניה ,גן האחיות ובתי הספר : גוונים, מעלות, כרמים בעמק וכן בית ספר אלומות אשר הוסמך כבית ספר ירוק מתמיד.
הפעילות החינוכית וקבלת ההכרה כמוסד חינוכי ירוק נעשתה בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה אשר מסייע לממן את תהליך ההסמכה. ומשרד החינוך שמשתף פעולה ונציגיו חברים בוועדת שיפוט. החל משנת הלימודים הבאה תכלולנה תכניות ההכשרה בבתי ספר ובגני הילדים הדרכה בתחום התזונה הבריאה וזאת בהמשך להצטרפותה של עפולה לרשת ערים בריאות בישראל. בשנת הלימודים תשע"ח פעלה תכנית חינוכית סביבתית שנתית ב 12 גנים ובתי ספר. בשנה"ל הקרובה תורחב הפעילות ויערכו תכניות לחינוך סביבתי בעשרים גנים ובבתי ספר יסודיים נוספים. במקביל תערכנה השתלמויות נושאות גמול למורים ולגננות העובדות במוסדות החינוך בעיר.

ההחלטה על תגבור החינוך הסביבתי בעפולה נובעת מההכרה של מובילי מערכת החינוך בעיר ובראשם ראש העיר שמבינים את החשיבות והמשמעות של נושא הקיימות שתורם לילדים ומאפשר להם לפתח את יכולת ההבעה הרגשית שלהם ואת היכולת להתפעל מכל מה שרואות עיניהם. בתהליך ההנחיה אותו קיבלו הגננות הן תודרכו לאפשר לילדים להתעכב ולהתפעל מצמח חדש שהם רואים, מריח וממראה האדמה ומבעלי החיים שהם פוגשים בדרך.

השימוש בחושים וחיזוק התפיסה המרחבית של הילדים מסייע להם בבואם להתמודד עם משימות לימודיות הדורשות מהם פתרון בעיות והפעלת חשיבה יצירתית ומכאן נובעת החשיבות של הפעלת החושים.
הגננות דיווחו כי הלמידה המשמעותית של הילדים בגנים אשר בהם פעלה התוכנית החינוכית, צמחה מהמקום שבו הן עודדו את הילדים לפתח את הסקרנות הטבעית שלהם ולחקור את העולם הסובב אותם תוך בחינה והתעמקות בהתרחשויות ובאירועים בהם הם צופים.

הראיה העירונית רואה בחינוך לקיימות כמנוף לחיזוק הציונות והערכיות של הילדים בעיר תוך יצירת חיבור רגשי בינם לבין הסביבה בה הם חיים וכגורם מעצב של הילדים כאזרחים אוהבים ונאמנים לסביבתם. על כן תמשיך יחידת החינוך הסביבתי של מחלקת איכות הסביבה בעירית עפולה בגיבוי ותמיכת בכירי העירייה , להעצים את החינוך הסביבתי במוסדות החינוך בעיר.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עפולה מצדיעה למילואימניקים הוותיקים עפולה מצדיעה למילואימניקים הוותיקים
9/4/2024 דני ברנר
עפולה: נבחרו 12 'יקירי העיר' לשנת 2024 עפולה: נבחרו 12 'יקירי העיר' לשנת 2024
9/4/2024 דני ברנר
השיטור העירוני בעפולה זוכה לשבחים השיטור העירוני בעפולה זוכה לשבחים
3/4/2024 דני ברנר
אבי אלקבץ: אבי אלקבץ: "יחד אפשר להגשים חלומות משותפים"
1/4/2024 דני ברנר
עפולה: ראש מינהל החינוך טינה ולדמן פורשת עפולה: ראש מינהל החינוך טינה ולדמן פורשת
18/3/2024 דני ברנר
עפולה: תוצאות הבחירות פורסמו באופן רשמי ברשומות של מדינת ישראל עפולה: תוצאות הבחירות פורסמו באופן רשמי ברשומות של מדינת ישראל
11/3/2024 דני ברנר
לראשונה: ערב הסברה בנושא מניעת עושק קשישים בעפולה לראשונה: ערב הסברה בנושא מניעת עושק קשישים בעפולה
20/2/2024 דני ברנר
עפולה: ארבע גינות ציבוריות ייקראו על שם ארבעה מוצבי צה עפולה: ארבע גינות ציבוריות ייקראו על שם ארבעה מוצבי צה"ל שבהם נפלו חללים מעפולה
20/2/2024 דני ברנר
עפולה: העירייה ממשיכה לשדרג את השוק הישן  עפולה: העירייה ממשיכה לשדרג את השוק הישן
12/2/2024 דני ברנר
עפולה מתגייסת עפולה מתגייסת
12/2/2024 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות