עפולהנט חדשות - עפולה: החל פינוי המבנים היבילים במתחם התחנה
עפולה: החל פינוי המבנים היבילים במתחם התחנה

מאת: שלומי אלבז 
יום רביעי, 9 באוגוסט 2017, 23:34
עיריית עפולה החלה הלילה (רביעי) לפנות את המבנים היבילים במתחם התחנה בעיר. מנכ"ל החברה הכלכלית תומר חדד: "הנזק הוא כרבע מיליון שקלים. מקווה שתוך חצי שנה האישורים יתקבלו והמבנים יוחזרו". עדכון חצות!!! העמסת המבנים נתקלה בקשיים טכניים בשל מנוף לא מתאים. בעירייה מקווים להשלים את הפינוי בימים הקרובים
הלילה!! פינוי המבנים היבילים ממתחם התחנה בעפולה (צילום: מערכת עפולהנט)

כפי שפרסמנו לפני כשבוע ב"עפולהנט", בעיריית עפולה החלו הלילה (רביעי) בפינוי המבנים היבילים, אשר הוצבו שלא כחוק, במתחם התחנה במרכז העיר. מדובר ב-12 מבנים שיאוחסנו בשטח סגור ברחוב ירושלים בעיר. מספר רב של אנשי מקצוע הגיעו בשעות הלילה המאוחרות לקחת חלק בפינוי המורכב של המבנים' שמשקל כל אחד מהם הוא 9 טון. החלטה זו מהווה "מכה" למתחם התחנה שעלות הקמתו מוערכת ביותר מ-30 מיליון שקלים. מתחם התחנה הוא פרויקט הדגל של ראש העיר, יצחק מירון, ומדובר במתחם ייחודי שסגנונו צפוי להיות כמו מתחמי התחנה בירושלים ובתל אביב.

מנכ"ל החברה הכלכלית, תומר חדד, אמר ל"עפולהנט" במהלך פינוי המבנים: "המבנים יאוכסנו עד לקבלת התב"ע. אנו מעריכים שתוך חצי שנה נקבל את התב"ע ואז נוציא היתר מחודש עם זכויות בנייה כפי שצריך להיות. באותו הזמן גם נוכל להחזיר את המבנים היבילים. ההערכה שלי היא שבתחילת אוקטובר נחנוך את המתחם ללא המבנים. עד הפתיחה, נקים מערכת גינון יפה ונסיים את כל מה שקשור למבנים ההיסטוריים באתר. בנוסף, צפויים להיות כאן לא מעט אירועים עבור תושבי העיר בבמה המרכזית״. חדד אף התייחס לנזק הכלכלי בעקבות פינוי המבנים ואמר: "הפרויקט רובו ממומן ע"י מנהל מקרקעי ישראל ואני מעריך שהנזק של פינוי המבנים הוא כרבע מיליון שקלים. בנוסף, אני מקווה שתוך חצי שנה המבנים יוחזרו למתחם והכל יבוא על מקומו בשלום".

מבצע לילי לפינוי המבנים היבילים ממתחם התחנה בעפולה (צילום: מערכת עפולהנט)

על התקלה בפינוי המבנים אמר חדד: ״המנוף שהגיע להעמיס את המבנים לא התאים ומנוף נוסף שהגיע גם לא עמד במשימה״, אמר חדד, ״אחר חצות נאלצנו לעצור את הפינוי. נביא מנוף מתאים ובימים הקרובים המשימה תושלם״. הסיפור החל לפני כחצי שנה כאשר במשרד האוצר הוציאו צו המורה לעירייה להפסיק עבודות במתחם שבוצעו שלא כדין. בתיאור העבודות שנעשות בניגוד לתוכנית ובלא היתר, כלולים 12 מבנים יבילים בחלק המערבי ועוד 10 מבנים יבילים בחלק המזרחי. "כדי להכשיר את הבנייה התכנסה וועדה לתכנון ולבנייה עם בקשה להיתר 'לשימור' כדי להכשיר את הבנייה, אבל בפועל אי אפשר לבנות כלום מאחר ומדובר במסחר לכל דבר", מסר גורם במשרד האוצר.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
המהפך של מעין המהפך של מעין
24/5/2022 דני ברנר
עפולה: פותחים את עונת הרחצה בבריכות העירוניות עפולה: פותחים את עונת הרחצה בבריכות העירוניות
22/5/2022 דני ברנר
״הניצחון שלי על עזה״ ״הניצחון שלי על עזה״
20/5/2022 דני ברנר
אלי ברדה נבחר ליקיר קהילת יהודי קווקז אלי ברדה נבחר ליקיר קהילת יהודי קווקז
19/5/2022 מערכת היום בעמק
הפסטיבל המוטורי הגדול בישראל מגיע לעפולה הפסטיבל המוטורי הגדול בישראל מגיע לעפולה
17/5/2022 דני ברנר
רק שתי טיפות רק שתי טיפות
14/5/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הריעו למצטיינים מגדל העמק: הריעו למצטיינים
9/5/2022 דני ברנר
קונצרט בגן הילדים קונצרט בגן הילדים
9/5/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה זכה באליפות העולם בשחמט אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה זכה באליפות העולם בשחמט
9/5/2022 דני ברנר
מגבורות למצוות מגבורות למצוות
30/4/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות