עפולהנט חדשות - מצדיעים וחוגגים
מצדיעים וחוגגים

מאת: דני ברנר 
יום שישי, 13 בינואר 2017, 18:32
אלופי צה"ל בעבר ובהווה, אנשי התנועה הקיבוצית, חברי כנסת ואנשי העמק באו ל״פרלמנט העמק״ בקיבוץ יפעת, לחגוג יום הולדת 69 לצביקה לוי, האבא של החיילים הבודדים בתנועה הקיבוצית. האלוף אביב כוכבי: "התמסרותך יוצאת הדופן, הושטת היד והתחושה שכל חייל הוא בשבילך עולם ומלואו, הם שהופכים אותך לאדם המדהים. אתה איש של השארה ורוח"
צביקה לוי חוגג יום הולדת 69 (צילום: דני ברנר)

אלופי צה"ל בהווה ובעבר, עשרות חיילים בודדים, בני משפחה, אנשי התנועה הקיבוצית, חברי כנסת, אנשי העמק, ח״כ איתן ברושי, איל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, חגגו היום, יום הולדת 69 לאבא של החיילים הבודדים בתנועה הקיבוצית, צביקה לוי מקיבוץ יפעת. לוי נאבק זה יותר משנה במחלת ניון שרירים קשה, המרקתם אותו לכסא גלגלים ולמכשירי חמצן, אך למרות מחלתו ממשיך ומסייע לחיילים הבודדים ביחד עם אנשי התנועה הקיבוצית. כל המברכים ציינו את פועלו של לוי ביחד עם עשרות קיבוצים ברחבי הארץ לאימוץ של יותר מ - 20 אלף חיילים בודדים ביותר מעשרים שנים, בהן היה אמון על התחום בתנועה הקיבוצית.

את האירוע פתח ראש אכ"א לשעבר, האלוף(מיל׳) יורם יאיר(יה-יה) שסיפר כיצד ״גייס״ את צביקה לתפקיד לפני יותר מעשרים שנה. מפקד פיקוד הצפון, וסגן הרמטכ"ל הנכנס, האלוף אביב כוכבי אמר: "כבר בפעם הראשונה שהכרתי את שצביקה הבנתי כמה אנרגיה ורוח יש בו ומאז נפגשנו עוד פעמים רבות. התמסרותך יוצאת הדופן, הושטת היד והתחושה שכל חייל הוא בשבילך עולם ומלואו הם שהופכים אותך לאדם המדהים שאתה כיום. אני בטוח שכל החיילים הבודדים רוצים למסור לך תודה עצומה מקרב לב, לא על סידורי המגורים או מכשירי החשמל אלא על ההקשבה, האכפתיות והביטחון. אתה איש השראה ורוח".

ראש אמ"ן בצה״ל, האלוף הרצי הלוי אמר: "אנחנו חברים כבר הרבה שנים, אבל יש סיפור אחד שאני זוכר, שממש קשר את ליבי בשלך וזה המקרה המצער של מייקל לוין מפילדלפיה. שמעתי ממייקל כל כך הרבה על צביקה וזה היה מדהים לשמוע ואח"כ ראיתי את צביקה מלווה את ההורים של מייקל אחרי שנפל. אז פתאום הבנתי על מה מייקל דיבר", אמר האלוף הלוי.

צביקה לוי חוגג יומולדת 69 עם החיילים הבודדים שבאו לברך אותו

מתיו אנדריאני, חייל בודד שאומץ על ידי צביקה: "כבר מעל עשור שצביקה הוא כמו אבא שלי בארץ. גדלתי בזימבבואה, שם היו רק 15 אלף יהודים, והייתי חלק מקבוצת הבונים. רציתי לבוא לגור בישראל, הרבה בגלל ששמעתי כמה נחמדים ואכפתיים האנשים. לא חשבתי שבאמת יש אנשים כאלה עד שהגעתי לקיבוץ והכרתי את צביקה שעזר לי בכל מה שהייתי צריך, מקטן לגדול. צביקה, אתה מהווה דוגמא אמיתית לישראלים הטובים. זה לא ברור מאליו כעת שאתה חיובי ומחייך ואני מקווה שהאירוע של היום מהווה עבורך אור לאחר תקופה של חושך".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר אמר: "אנחנו, בתנועה הקיבוצית, מבקשים את עזרת כל מי שהגיע לפה היום ומעריך את צביקה- עזרו לנו. לפני חודשיים התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי הגישו את צביקה למועדות פרס ישראל למפעל חיים בתחום של תרומה לקהילה. אנו מאמינים שהוא מגיע לו מאוד".

ראש אמ״ן, האלוף הרצי לוי, מברך את צביקה תלוי בפרלמנט בקיבוץ יפעת (צילום: גלעד בן שץ)
ח"כ איתן ברושי(המחנה הציוני), ששימש בעבר כמזכ"ל התנועה הקיבוצית אמר: "צביקה הוא איש של ההתיישבות והעמק. הסמל של אדם ואדמה. היית מגויס כל חייך, גם בחקלאות גם בהתיישבות וגם בחינוך של הדור הצעיר. הפכת את קליטת החיילים לאומנות".

מי שסיכם את האירוע היה צביקה לוי בעצמו, שחרף מחלתו דיבר אל הבאים כמעט בלחישה: "אני פועל בדרך של ציונות ואהבת הארץ, כי בסוף החיילים הבודדים הם השגרירים הכי טובים של מדינת ישראל. אתמול נסעתי לבסיס מחווה אלון, וחילקתי 366 חבילות עטופות בשקיות דגל ישראל לחיילים הדומעים שעמדו על מגרש ההסדרים. בנאומי להם אמרתי להם ׳אתם שדורכים על אדמת הארץ, אדמת קודש, היא הארץ היחידה בעולם לעם היהודי. כולנו אחים במדינה הזו. אני רוצה להגיד לכל חייל וחיילת, אתם בוני צה״ל ובוני מדינת ישראל ואני אוהב כל אחד ואחת מכן. עזבתם בית, אמא, את תבשילי הבית ובאתם מעשרות מדינות שונות כדי לשרת את מדינת ישראל".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה
15/8/2022 דני ברנר
לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים
15/8/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הכנה לסטודנטים  לקראת האקדמיה מגדל העמק: הכנה לסטודנטים לקראת האקדמיה
10/8/2022 דני ברנר
ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ"ל הדואר בנושא פתיחת סניף הדואר בעפולה עילית
9/8/2022 דני ברנר
עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים
9/8/2022 דני ברנר
ילדי עפולה חכמים בשמש ילדי עפולה חכמים בשמש
2/8/2022 דני ברנר
עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה
2/8/2022 קרן כהן
נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה
2/8/2022 דני ברנר
מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה
26/7/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים
26/7/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות