עפולהנט חדשות - בית שאן: 600 התחלות בנייה חדשות בשנת 2017
בית שאן: 600 התחלות בנייה חדשות בשנת 2017

מאת: שלומי אלבז 
יום שלישי, 10 בינואר 2017, 06:53
על פי תחזית של שמאית מקרקעין שערכה בדיקה מיוחדת: העיר בית שאן תעמוד בראש רשימת הערים שיעשו קפיצה נדל"נית בשנה הקרובה. שיפור התשתיות, המפנה הדרמטי הצפוי בפארק התעשייה צבאים ורכבת העמק, יביאו לעלייה של 5%-7% במחירי הדירות בשנת 2017 שבה צפויות 600 התחלות בנייה בעיר. ראש העיר רפאל בן שטרית: "העלייה המתמדת בביקושים להתחלות בנייה וגידול בערכן של הדירות, מעיד על מגמה מתמשכת של ביסוס מעמדה של בית שאן כעיר מובילה בצפון"

התחלות בניה בבית שאן (צילום: עיריית בית שאן)

בית שאן צפויה לעשות קפיצת מדרגה משמעותית בשנה הקרובה מבחינה נדל"נית. מתחזית מיוחדת שערכה שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין, נמנית בית שאן עם הערים המובילות, שבהן נרשמה עלייה גדולה במחירי הדירות ומספר התחלות הבנייה בשנת 2017. מהבדיקה עולה שבית שאן נמנית עם גם עם שש הערים המובילות שנכנסו לרשימה בעקבות עליית מחירים מובהקת בשנה החולפת. מהתחזית שערכה בוגין עולה, כי מחירי הדיור בבית שאן קפצו בשנה האחרונה בשבעה אחוז ובמהלך 2017 צפויות בה 600 התחלות בנייה בשכונות החדשות שבסמוך לקרית רבין. הסוקרת קובעת כי "בית שאן אמנם רחוקה מהמרכז, אבל מחירי הדירות שבה עלו במהלך 2016 בלא פחות מ-7%", כך על פי הבדיקה של בוגין.

מחיר ממוצע של דירת שלושה חדרים מיד שנייה בעיר עומד על כ-450 אלף שקל, בעוד שדירת ארבעה חדרים תעלה 100 אלף שקלים נוספים. דירות חדשות משווקות כיום במחיר התחלתי של כ-800 אלף שקל לארבעה חדרים. פרמטר הנגישות מראה כי רכבת העמק קיצרה את זמן הנסיעה לחיפה ל-45 דקות, ובוגין מעריכה כי המסילה תביא בשנה הקרובה לעלייה של 5%-7% במחירי הדירות. "65 שנים אחרי שרכבת העמק ההיסטורית נסעה את נסיעתה האחרונה לבית שאן, נחנכה בעיר התחנה המאפשרת לתושביה להגיע תוך פחות משעה לחיפה. זו בשורה לעיר ומהווה מנוע צמיחה יוצא דופן לכל האזור".

ראש העיר רפאל בן שטרית לא הופתע מממצאי התחזית ואמר, "התחזית מאששת ומחזקת את מה שרבים מהעיר ומחוץ לה יודעים. עלייה מתמדת בביקושים להתחלות בנייה וגידול בערכן של הדירות מעיד על מגמה מתמשכת של ביסוס מעמדה של העיר בית שאן כעיר מובילה בצפון. בשנתיים האחרונות בית שאן מהווה יעד אטרקטיבי לזוגות צעירים המבקשים לבנות בה את ביתם ולמספר הולך וגדל של תיירים הפוקדים אותה ונהנים ממגוון האטרקציות בה", אמר בן שטרית.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה
15/8/2022 דני ברנר
לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים
15/8/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הכנה לסטודנטים  לקראת האקדמיה מגדל העמק: הכנה לסטודנטים לקראת האקדמיה
10/8/2022 דני ברנר
ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ"ל הדואר בנושא פתיחת סניף הדואר בעפולה עילית
9/8/2022 דני ברנר
עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים
9/8/2022 דני ברנר
ילדי עפולה חכמים בשמש ילדי עפולה חכמים בשמש
2/8/2022 דני ברנר
עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה
2/8/2022 קרן כהן
נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה
2/8/2022 דני ברנר
מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה
26/7/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים
26/7/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות