עפולהנט חדשות - בית שאן: מיסי העירייה לא יעלו
בית שאן: מיסי העירייה לא יעלו

מאת: שלומי אלבז 
יום שישי, 6 בינואר 2017, 09:00
בשורה לתושבי בית שאן: העירייה לא תעלה את שיעור המיסים בעיר מעבר לתוספת שאישרה מועצת העיר בחודש יוני 2016. וגם זה: ביוזמת ראש העיר רפי בן שטרית, שוריין תקציב של 550 אלף שקלים עבור מלגות לסטודנטים.

ראש עיריית בית שאן, רפי בן שטרית (צילום: יח״צ)

צפירת ארגעה ובשורה לתושבי העיר בית שאן :"במשמרת שלי לא תהיה העלאה בשיעור הארנונה". ראש העיר רפאל בן שטרית, הבטיח השבוע כי אין בכוונתו ליזום העלאת הארנונה וזאת בניגוד להודעות מוטעות, שקריות וזדוניות, של אחדים מחברי האופוזיציה. לדברי ראש העיר, העירייה לא מעלה את שיעור המיסים בבית שאן מעבר לתוספת שאישרה מועצת העיר בחודש יוני 2016. העלאת הארנונה שאושרה כאמור אשתקד בוצעה כחלק ממחויבותה של העירייה כלפי משרד הפנים, אשר מחייב אותה במסגרת תכנית ההבראה. כזכור, חלק מהעלאת הארנונה שאושרה אשתקד היא במסגרת הפעימה שעליה התחייב השלטון הקודם בעיר. "גם התוספת אשתקד התגלגלה לפתחנו מאחר שבשנת 2013 היא לא התבצעה בגלל שהיתה שנת בחירות", ציינו ברשות.

בעירייה הדגישו כי בבית שאן, בניגוד לערים אחרות, לא משלמים ארנונה עבור סככות ובריכות שחייה, לא מחייבים במסים על מרפסות, שטח מקורה, חנייה, פרגולה, חדרי משחקים ולא על שטחים שבהם מותקנות מערכות אנרגיה ומיזוג אויר. יצוין, שבלי קשר להחלטת העירייה, הארנונה מתעדכנת מדי שנה באופן אוטומטי, על פי נוסחה שאושרה בחוק בתוקף סמכות הרשות במסגרת חוק ההסדרים במשק. לפי נוסחה זו, תעלה הארנונה בכל הרשויות בארץ בשיעור של 1.77%. ראש העיר, רפאל בן שטרית, אמר עוד, כי לקראת שנת 2017, על אף שלא צפויה העלאה דרסטית בצו המיסים (למעט כמובן אותו 1.77% כקבוע בחוק), בכל זאת צפויה עלייה חדה בהכנסות העירייה מארנונה, וזאת הודות לבנייה המואצת בכל רחבי העיר, מתחם הרכבת ומסוף המטענים, ממתחם הקארטינג המשגשג וממפעלים חדשים בפארק התעשייה צבאים.

בתוך כך, השבוע תאושר הצעת התקציב לשנת 2017 עם בשורות טובות ומעודדות מאוד לעיר כגון תקציבים מיוחדים שגוייסו עבור פיתוח בתחומים שונים. כמו כן, בעקבות יוזמה אישית של ראש העיר שוריין והוקצה בתקציב החדש סכום נכבד של 550 אלף שקל עבור מלגות לסטודנטים תושבי העיר בשנת 2017.

"השנה החולפת היתה בסימן של צמצום דראסטי בגירעונות העירייה ובחובות שרבצו עליה כאבן ריחיים. הצלחנו, כנגד כל הסיכויים, למחוק את הגירעון השוטף ולהביא את העירייה למצב של איזון תקציבי כמעט מלא. לא עוד דחיית תשלומים, תביעות כספיות הוצאות לפועל ועיקולים. אפשר לומר בביטחון מלא שקבלנים, ספקים ונותני שירותים מקבלים את כספם בזמן ולעיתים אף לפני המועד הקבוע לתשלום״, אמר בן שטרית והוסיף, ״השכר לעובדי העירייה והנלווים משולמים בזמן. מוסר התשלומים שלנו השתפר פלאים ולמעשה חוללנו את הבלתי ייאמן: עיריית בית שאן סיימה את הרבעון השלישי ביתרה תקציבית של 900 אלף שקל. החזרנו את האמון בעירייה, כגוף רציני ומקצועי שעומד בהתחייבויות הכספיות שלו", אמר ראש העיר.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה עפולה: נבחר מבקר חדש לעירייה
15/8/2022 דני ברנר
לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים לראשונה: שכונת רובע יזרעאל חצתה את ה-10,000 תושבים
15/8/2022 דני ברנר
מגדל העמק: הכנה לסטודנטים  לקראת האקדמיה מגדל העמק: הכנה לסטודנטים לקראת האקדמיה
10/8/2022 דני ברנר
ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ ראש העיר אבי אלקבץ פנה למנכ"ל הדואר בנושא פתיחת סניף הדואר בעפולה עילית
9/8/2022 דני ברנר
עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים עיריית עפולה מקימה מתחם ענק לחינוך מיוחד שיכלול שני בתי ספר וארבעה גני ילדים
9/8/2022 דני ברנר
ילדי עפולה חכמים בשמש ילדי עפולה חכמים בשמש
2/8/2022 דני ברנר
עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה עפולה: אירועי הקיץ נכנסים לישורת האחרונה
2/8/2022 קרן כהן
נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה נחתמה ברית ערים תאומות בין עפולה לעיר טלאבי מגיאורגיה
2/8/2022 דני ברנר
מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה מהפכת השירות בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך גם בעפולה
26/7/2022 דני ברנר
אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים אלירן שילון רהב ממועדון השחמט בעפולה ממשיך לקטוף תארים בינלאומיים
26/7/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות