היום בעמק ספורט - יש לנו אלוף עולם, והוא ממגדל העמק
יום ראשון, 20 בספטמבר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
יש לנו אלוף עולם, והוא ממגדל העמק
מאת: דני ברנר
יום רביעי, 24 במאי 2017, 08:08

ניקולאי פושקוב, לוחם קונג-פו ממגדל העמק, המחזיק בתואר אלוף עולם לשנת 2016, זכה בשבוע שעבר במדליית זהב באליפות אירופה שנערכה בגיאורגיה
בטיביליסי בירת גאורגיה, נערכה בשבוע שעבר אליפות אירופה בקונג פו לשנת 2017 שאירחה לא פחות מ-400 משתתפים מ-15 מדינות שונות באירופה וביניהן שוויצריה, רומניה, לטביה, רוסיה, גיאורגיה, יוון וישראל אותה ייצג פושקוב שהצליח לשחזר את ההישג הנפלא באליפות העולם, לסיים במקום הראשון ולזכות במדליית זהב בקטגוריית הטכניקה החזקה שלו ובמקום השלישי באירופה בקטגוריה של מגע ובכך לבסס את מעמדו כאחד הלוחמים הטובים בעולם בענף בשנים האחרונות.

ניקולאי פושקוב סיפר השבוע: "התרגשתי לעמוד על הפודיום ולשמוע את ההמנון של המדינה על רקע דגל ישראל. אני שמח תמיד לייצג את המדינה בכלל ואת מגדל העמק בפרט". ראש העיר אלי ברדה נפגש עם פושקוב, וברך אותו על הישגו יוצא הדופן: "מגיעות ברכות לפושקוב על ההישג הנפלא. כאחד הספורטאים המובילים במגדל העמק הוא מביא כבוד רב לעיר ולמדינה ואנו מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך". סרגיי אוקלנדר, סגן ראש העיר מגדל העמק ומחזיק תיק הקליטה, אמר: "זאת גאווה גדולה שעולים כמו ניקולאי פושקוב קובעים את ביתם במגדל העמק ומביאים כבוד לעיר ולמדינה בהישגים של אליפות עולם ואליפות אירופה. אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך ונמשיך לסייע לו ולספורטאים מצטיינים גם בעתיד".


ראש העיר אלי ברדה(מימין) עם פושקוב וסרגיי אוקלנדר צילום: דוברות מגדל העמק
פושקוב (33) הינו אלוף ישראל שש שנים ברציפות (2011-2016) ונחשב לאלוף הבלתי מעורער של הענף המתחלק לשני קטגוריות: טכניקה (בלי נשק) ומגע (עם נשק). פושקוב נחשב לאחד הלוחמים הטובים בעולם בתחום ה-wing-chun (טכניקה) ומחזיק בהישגים רבים גם בזירה הבינלאומית ובראשם מקום שלישי באליפות אירופה טכניקה (בולגריה, 2015) ומקום ראשון באליפות עולם במגע (רוסיה, 2016).

ענף הקונג-פו העתיק תופס בשנים האחרונות תאוצה בעולם בכלל ובישראל בפרט. לפי שעה מדובר בענף שאינו אולימפי אך בשנים האחרונות גוברים הקולות להפוך את הענף לאולימפי לקראת האולימפיאדה שתתקיים בשנת 2020 בטוקיו, יפן. בישראל נמצא הענף תחת התאחדות "אילת" (ענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים) שהינה אחת משלושת גופי הרוחב של הספורט בישראל הכוללים גם את הוועד האולימפי והוועד הפראלימפי. ענף הקונג-פו כולל מגוון סגנונות ואמנויות לחימה וביניהם מסלולים של טכניקה ומגע (עם כלי נשק ובלי כלי נשק). אחד הספורטאים הבולטים בענף בשנים האחרונות הוא כאמור, ניקולאי פושקוב, המחזיק באמתחתו הישגים לאומיים ובינלאומיים.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אלי קירילובסקי מעפולה זכה בתואר 'מר ישראל 2020'
   
אליפות ישראל: מקום שני בקפיצה לגובה לנערה ממגדל העמק
   
סופ"ש בעפולה: טורניר המאסטרס בטניס יוצא לדרך
   
מגדל העמק: משדרגים את האצטדיון העירוני
   
לראשונה: עפולה תארח את טורניר המאסטרס של ישראל
   
נדחתה אליפות אירופה ב'כדור-שער' לעיוורים שהייתה אמורה להיערך בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מפגש ידידות    מפגש ידידות
מאת: מערכת עפולהנט
סבא למופת    סבא למופת
מאת: שלומי אלבז
חוגג ומאושר    חוגג ומאושר
מאת: שלומי אלבז
פרחים לקפטן לשעבר    פרחים לקפטן לשעבר
מאת: שלומי אלבז

© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |