עפולהנט חדשות - עפולה: הדלקת מדורות רק במתחמים המאושרים
עפולה: הדלקת מדורות רק במתחמים המאושרים

מאת: דני ברנר 
יום שלישי, 17 במאי 2022, 06:41
על פי צו של נציב כבאות והצלה הראשי רב טפסר אייל כספי, הוחלט לאסור הדלקת מדורות למעט מתחמים מאושרים. בעיריית עפולה אישרו מספר מתחמים וקראו לתושבים לאחד מדורות כדי לצמצם את סכנות מזג האוויר והפגיעה באיכות הסביבה

ישיבת ההיערכות בעיריית עפולה (צילום: דוברות העירייה)

חוגגים ונזהרים: בעיריית עפולה קיימו בימים האחרונים את ישיבת ההיערכות המסורתית לקראת אירועי ל"ג בעומר בהשתתפות הנהלת העירייה, אגף שפ"ע, כיבוי אש ומשטרה. במהלך הישיבה הועלו מסקנות מאירועי השנה שעברה וכן ניתנו הנחיות למשתתפים לקראת האירועים השנה הצפויים להתקיים במזג אוויר חם ויבש.

יממה לאחר הישיבה פרסם נציב כבאות והצלה הראשי רב טפסר אייל כספי צו האוסר על קיום מדורות בשטחים פתוחים: "בשל תנאים קיצוניים המעלים סבירות להתרחשות דליקות, אני מורה על איסור הדלקת מדורות לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים בהתאם לתקנות החל מה-16.5 ועוד ל-20.5" נכתב בצו של הנציב כספי שהוסיף כי הצו תקף למעט אזורים שהוכשרו ואושרו על ידי הרשות המקומית ותחנת כיבוי אש המקומית.

בעקבות הצו הוחלט להכשיר מספר מתחמים בעיר עפולה וביניהם רחוב בני ישראל 14 בדרום העיר, ברחוב יסמין בשכונת לב העמק, ברחוב לוטם בשכונה המערבית, רחובות ברקת 65 וחטיבת כפיר (מול הפארק) בשכונת רובע יזרעאל, רחוב הנרייטה סאלד בגבעת המורה, בחניה ליד בית כנסת חב״ד במרכז העיר וברחובות אסף שמחוני והזית בעפולה עילית ולקרוא לתושבים לאחד מדורות ולחגוג יחד במתחמים אלה כדי לצמצם את הסכנות והפגיעה באיכות הסביבה.

כמו כן ניתנו הנחיות לתושבים כגון הדלקת מדורות אך ורק בשטח נקי מקוצים, עשבים, עצים או שיחים ובמרחק סביר ממבנים ומתקנים, לא מתחת לקווי חשמל, קווי טלפון ולא ליד מתקני דלק או כלי רכב. כמו כן חל איסור מוחלט לקיים מדורות בגנים ציבוריים, בפארקים או מדשאות במרחב הציבורי. עוד הוסיפו באגף שפ"ע כי יש להקפיד בסיום המדורה לכבותה בסיוע אדם בוגר ואין להשאיר אש דולקת או להשליך פחמים ועצים דולקים למכלי אצירה ופחי הזבל. פסולת ושאריות יש לרכז בשקיות אשפה ולפנותה או להניחה בריכוז אחד שיפונה בהמשך על ידי העירייה. עוד נמסר כי כוחות כיבוש אש, אגף הפיקוח והשיטור העירוני יערכו סיורים מתוגברים במטרה לשמור על ביטחון התושבים ולמנוע הדלקת מדורות במקומות אסורים. הציבור מתבקש להישמע להנחיות.
מנכ"ל העירייה, שלום שלמה, שניהל את הישיבה אמר: "כמדי שנה קיימנו ישיבת היערכות עם כל השותפים. אני קורא לציבור לחגוג יחד במתחמים שאושרו, להישמע להנחיות ולשתף פעולה עם הכוחות בשטח למען ביטחונכם ובטחון ילדיכם".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מנהל חדש מונה למרכז הרפואי העמק מנהל חדש מונה למרכז הרפואי העמק
29/6/2022 דני ברנר
מרכז רפואי העמק: שיחזור מוצלח של אצבע שנקטעה מרכז רפואי העמק: שיחזור מוצלח של אצבע שנקטעה
29/6/2022 מערכת היום בעמק
שביל של יהלום שביל של יהלום
29/6/2022 דני ברנר
נחנכה רשת סיבים אופטיים בעפולה במעמד שר התקשורת נחנכה רשת סיבים אופטיים בעפולה במעמד שר התקשורת
23/6/2022 דני ברנר
בכללית מחוז צפון הושק המכון להתפתחות הילד החדש בעפולה בכללית מחוז צפון הושק המכון להתפתחות הילד החדש בעפולה
23/6/2022 דני ברנר
יחידת 8200 תכשיר את תלמידי עפולה יחידת 8200 תכשיר את תלמידי עפולה
15/6/2022 דני ברנר
עפולה מצדיעה ל-3,784 המילואימניקים שלה עפולה מצדיעה ל-3,784 המילואימניקים שלה
15/6/2022 דני ברנר
חדש בעפולה: תכנית חדש בעפולה: תכנית "אפשריבריא"
7/6/2022 דני ברנר
שברו את השיא: שיא עירוני של 97% בזכאים לבגרות בקרית החינוך 'אורט אורן' בעפולה עילית שברו את השיא: שיא עירוני של 97% בזכאים לבגרות בקרית החינוך 'אורט אורן' בעפולה עילית
7/6/2022 דני ברנר
תנובה חוגגת עם החברה למתנסים עשור למיזם 'בתי לגדול טוב' תנובה חוגגת עם החברה למתנסים עשור למיזם 'בתי לגדול טוב'
1/6/2022 דני ברנר
רכילות
המלצת השבוע
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


כל הכתבות הקודמות