היום בעמק חינוך - לוחמי הרשת מעפולה
יום חמישי, 5 באוגוסט 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
לוחמי הרשת מעפולה
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 6 ביולי 2021, 18:52

תלמידי כיתת 'מופת ליד' בבית הספר "אורט אורן" החליטו להצטרף למאבק נגד מדינת ישראל ברשתות החברתיות בארץ ובעיקר בעולם. טבילת האש הראשונה נרשמה בעת מבצע 'שומר חומות' שהסתיים בהצלחה גם מבחינתם
בחזית המאבק: תלמידי כיתה ח' בחטיבת הביניים "אורט אורן" בעפולה הצטרפו בתחילת השנה לשורות המאבק ברשתות החברתיות. "הלוחמים" הצעירים עושים זאת במסגרת התכנית "המסבירים הצעירים" eye2israel שהוקמה לפני יותר מעשור בשיתוף משרד החוץ, במטרה לפתוח ערוצי תקשורת ישירים בין בני נוער בישראל לבני נוער ברחבי העולם ולסייע בקידום תדמיתה של ישראל בעולם. התלמידים משתמשים ברשתות החברתיות ובערוצים נוספים, ומפרסמים באופן שוטף פוסטים, ציוצים, תמונות, כתבות, סרטונים, מצגות ועוד חומרי הסברה רבים ומגוונים שהם בעצמם יוצרים, באנגלית ושפות נוספות. כמו כן, מגיבים התלמידים בזמן אמת על אירועים אקטואליים, משתפים בחיי היומיום שלהם ומספקים הצצה מרתקת לחיים האמיתיים של בני הנוער בישראל.

במסגרת התכנית עברו התלמידים הכשרה מקצועית לצורך תפקידם כמסבירי ישראל בעולם. ההכשרה כוללת היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה של מדינת ישראל בדגש על הסכסוך הישראלי-פלשתיני ועל דמותה של החברה הישראלית כיום לצד התמחות במיומנויות שונות עם דגש על הסברה באמצעים דיגיטליים.

לוחמי הרשת בפעולה צילום: דוברות העירייה
כצעד ראשון פתחו התלמידים עמוד אינסטגרם באמצעותו הם מתייחסים לנושאים שמוצגים לציבור בצורה חלקית מוטה או חד צדדית כדי להביא לאיזון הסיקור בנושאים שנמצאים על סדר היום. "אנחנו מדינה קטנה אין לנו די כוח והשפעה בעולם ואין הרבה משאבים שמופנים לטובת נושא זה" סיפר אחד מ'הלוחמים', תלמיד כיתת "מופת ליד", נבו רגב: "במבצע שומר החומות זה מאוד בלט. היו בתי כנסת שנשרפו, הייתה אלימות ולא תמיד זה קיבל את הנפח הראוי בערוצי התקשורת. הרשתות החברתיות הן המענה ההולם להתמודדות עם התקשורת הממסדית ולשם כך אנו פועלים להיות שם תמיד עם היד על הדופק".

במהלך אירועים בעלי פרופיל גבוה כמו מבצע 'שומר חומות' האחרון מתפעלים התלמידים חמ"ל הסברה מקומי וחמ"ל הסברה וירטואלי בו הם מעדכנים באופן שוטף את המדיה החברתית ואתרי אינטרנט, מפיצים חומרי הסברה של משרד החוץ, מנהלים דיונים ברשת ופונים לקהל שבדרך כלל לא מתייחסים אליו בתקשורת המסורתית בני הנוער בעולם, אלו שיעצבו את דעת הקהל בעתיד. התלמידה אליה אלקבץ הוסיפה: "אנחנו מבינים את חשיבות התפקיד שלנו להיות שגרירים של הסברה. בעמוד האינסטגרם אנחנו כותבים באנגלית על נושאים שקשורים למדינה ואני מרגישה שאנחנו מצליחים להשפיע. חשוב לנו להגיע גם אל משפיענים ברשת, דמויות של מפורסמים הם כלי חשוב במשחק".
רכזת המגמה, פנינה חדד: "באמצעות הרשתות החברתיות התלמידים מייחצנים את ישראל האמיתית. הם מעלים פוסטים וסרטונים שרבים מהם הפכו לויראליים, שינו את תפיסת התמונה והציגו אותנו באור חיובי. כידוע, הרשתות מוצפות באמירות אנטישמיות, גזעניות והתגובה שלנו מסייעת להדוף את העיוות ולאזן את התמונה".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עפולה: למעלה מ- 20 מיליון שקלים לתכניות הלימוד בשנת הלימודים הקרובה
   
מגדל העמק: שרת החינוך החמיאה להישגי מערכת החינוך והזכייה בפרס חינוך ארצי
   
בהוראת אלקבץ: חצי מיליון שקלים יוחזרו להורי ילדי הגנים
   
בית ספר "רמון" נבחר להשתתף בתכנית "חושבי עתיד"
   
חצי קדנציה – תמונה חינוכית שלמה
   
כבוד גדול: עבודותיהן של שני תלמידי מח"ט אורט "פסגות" יוצגו בקטלוג הארצי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |