היום בעמק חינוך - ''אמץ לוחם'': במותם ציוו לנו את החיים
יום שלישי, 26 במאי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
"אמץ לוחם": במותם ציוו לנו את החיים
מאת: דני ברנר
יום רביעי, 8 במאי 2019, 18:01

תלמידי שכבת ט' בבית ספר "רוגוזין" יצרו מצגות על חללי מגדל העמק בהם הציגו את החילות אליהם השתייכו
שכבות כיתה ט' בחט"ב "אורט רוגוזין" במגדל העמק אימצו את "יד לבנים" במהלך חמש השנים האחרונות במסגרת הפרויקט "אמץ לוחם". התלמידים למדו את סיפורי החללים בני העיר, הכינו מצגות על כל חלל, ראיינו חלק מהמשפחות ובחרו שיר לכל חלל בשיתוף בני משפחתו.
השנה, הוחלט על הרחבת הידע בקרב התלמידים ואלה חקרו את החילות מהן הגיעו חללי העיר והפיקו מצגות על כל חיל בהובלת הרכזת החברתית ענבר נתן צ'רקסוב וצוות המורים החינוכי.


השבוע, התקיים בבית "יד לבנים", במעמד ראש העיר אלי ברדה, נציגי המשפחות השכולות, תלמידים ונציגי מנהל החינוך ואגף הרווחה, טקס להשקת הפרויקט ולחשיפת המצגות שהוכנו ע"י התלמידים. הרעיון החל ביוזמת מנהלת היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים, אילנה פרץ עייש, במסגרת פרויקטים ל'יום מעשים טובים' בשיתוף מנהלת "יד לבנים" הגברת אתי שפרלינג. במסגרת יוזמה זאת הוחלט לחזק את הקשר הבין דורי בין בני הנוער למשפחות השכולות, לתרום להנצחת הנופלים של העיר ולאפשר למשפחות השכולות להרגיש חלק מהקהילה דרך הסיפור של יקיריהם והנצחתם. בנוסף, דרך הפרויקט, להקנות לבני הנוער ערכים של מורשת קרב, קהילתיות, תרומה, למידה משמעותית, התנדבות, אמפתיה, רגישות חברתית, חשיבות המורשת, ההיסטוריה ויצירת זהות מקומית. 


אמץ לוחם צילום: דוברות העירייה
בין הפעילויות שהתקיימו עד כה, הוענק גם שי למשפחות השכולות בעיר, התקיים ערב הרמת כוסית לראש השנה, ערב "לכל איש יש שיר", נטיעות בט"ו בשבט וערב הוקרה לנכי צה"ל ביד לבנים במגדל העמק.
בשנת הלימודים הנוכחית, התלמידים יצרו מצגות לכל חיל ממנו הגיעו החללים, והמתנדב שהם ימין הזין את המצגות החדשות למחשבי "יד לבנים" ובהם כל המידע שנוצר במסגרת הפרויקט על כל חלל. לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל העבירו תלמידי שכבת ט' את הידע שצברו על חילות צה"ל וחללי העיר לשכבות הצעירות בחטיבת הביניים בכדי להקנות נופך חינוכי ערכי נוסף לפרויקט. 
בהובלת הפרויקט שותפים הנהלת בית הספר אורט רוגוזין והצוות החינוכי השנה - היו מעורבים בפרויקט, רכזת חברתית חט"ב ענבר נתן צ'רקסוב, רכזת מעורבות חברתית גולדי חנניה, מנהלי בי"ס דודי גריסרו ויובל סביון. רכזת שכבת ט' תמר איפרגן, מחנכות השכבה - טניה שבכמן, מירב אלגרבלי, ויקטוריה צמח כהן, טל פחימה והמתרגלת ניקול לאונטייב.


ענבר נתן צ'רקסוב אמרה: "במסגרת הפרויקט היה מאד חשוב לנו להנחיל לבני הנוער בעיר את המורשת המקומית ולחזק את זהותם והקשר שלהם לקהילה ממנה הם צומחים". סגן ראש העיר דורון אלחרר הוסיף: "כאח שכול, אני מברך את הפעילות המבורכת שנעשתה על ידי תלמידי אורט רוגוזין להנצחת הנופלים ולחיבוק משפחות הנופלים וחיבורם לקהילה".
ראש העיר אלי ברדה סיכם: "מערכת החינוך מדגישה גם את החינוך הערכי ומחנכת את התלמידים על מורשתם של הנופלים ואת המחויבות שלנו להיות אזרחים טובים במדינתנו ונאמנים לארצנו. עידוד הגיוס והשירות המשמעותי בצה"ל הוא חלק מהחינוך הערכי וחינוך על מורשתם של בנינו שנפלו וציוו לנו את החיים. מדובר בפרויקט ערכי בעל חשיבות רבה. בכל שנה אני מתרגש לראות את התוצרים שמופקים על ידי התלמידים ובעיקר את ההתרגשות ודמעות המשפחה של המשפחות השכולות. יישר כח לכל הנוגעים בדבר".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
25 מוסדות חינוך בעפולה הוסמכו ל"ירוקים"
   
שבועות מחוץ לקופסא
   
"אני פשוט אוהבת לעזור ולתת, זה בא מהלב"
   
עפולה: תלמידי "אורט בן גוריון" זכו במקום השלישי בארץ במיזם "שומרי מסך"
   
עפולה בצמרת הרשויות בארץ בשיעור התלמידים ששבו ללימודים
   
התכנית הלאומית במגדל העמק
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
הטבע כבר בפנים
בואו לבקר במסעדת ארטישוק שלמרגלות הגלבוע. מסעדה צמחונית...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |